HP: Będzie więcej miejsc pracy we Wrocławiu

13-06-2008, 12:22

Wczoraj we wrocławskim Ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące rozwój inwestycji zagranicznych oraz ponad 3-letniej działalności firmy Hewlett-Packard we Wrocławiu. Mówiono głównie o dotychczasowych osiągnięciach na polu inwestycji zagranicznych, a także o planach rozwoju HP we Wrocławiu.

Globalne Centrum Biznesowe HP we Wrocławiu istnieje od 2005 r. Obecnie oferuje usługi biznesowe, poczynając od usług finansowo-księgowych, poprzez obszar administracji personalnej i płacowej, aż po procesy biznesowe. Jest to jedno z ogniw globalnej sieci takich ośrodków. Inne znajdują się w Rumunii, Hiszpanii, Meksyku, Kostaryce, Indiach oraz Chinach.

Umowa zawarta pomiędzy Rządem Polski a HP zakładała, że zatrudnienie w Centrum miało znaleźć 1000 pracowników w przeciągu pierwszych 5 lat działalności. Cel ten został zrealizowany już po 3-ech latach i obecnie planowany jest dalszy rozwój inwestycji. Prezes Centrum Jacek Levernes powiedział, że zarząd Hewlett-Packard, rozważa dalsze możliwości znacznego rozwoju firmy w tym regionie, a w konsekwencji stworzenie kolejnych miejsc pracy.

Pracownikami Centrum są przede wszystkim absolwenci uczelni wyższych, dla których w większości jest to pierwsza praca. HP oferuje im możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku, intensywny program szkoleń oraz udział w projektach.

W spotkaniu we wrocławskim Ratuszu udział wzięli przedstawiciele instytucji państwowych, władze miasta, świata nauki oraz kierownictwo firmy.


Źródło: HP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy