Hong Kong: iPhone bez blokady

28-09-2008, 12:43

iPhone w Hongongu będzie sprzedawany bez blokady i abonamentu. Czy to zapowiedź zmian w polityce Apple?

Hong Kong jest pierwszym rynkiem, na którym iPhone będzie sprzedawany bez blokady SIM, umożliwiając klientom korzystanie z niego we wszystkich sieciach. Do tej pory mieszkańcy Hong Kongu mogli kupić aparat jedynie u jednego operatora - Hutchison Telecommunications International Ltd.

Nic nie wskazuje na razie na to, by ta praktyka miała być powielona w innych krajach. W pozostałych państwach zazwyczaj jeden lub dwóch operatorów sprzedaje telefony z jabłuszkiem, są one jednak zabezpieczone przed możliwością korzystania z usług konkurencyjnej sieci. Możliwe jednak, że Apple traktuje Hong Kong jako miejsce testowania nowej strategii sprzedaży iPhone'a.

Telefon można kupić bezpośrednio w sklepie internetowym Apple i włożyć do niego dowolną kartę SIM. Cena aparatu wynosi 5.400 dolarów Hong Kongu (695 dolarów amerykańskich) za wersję 8 GB oraz 6.200 dolarów Hong Kongu (798 dolarów USA) za model z dwukrotnie większą pojemnością - podaje agencja AP.

Podobną możliwość mieli w zeszłym roku mieszkańcy Niemiec po tym, jak tamtejszy sąd nakazał operatorowi T-Mobile wprowadzenie do sprzedaży modeli bez blokady i bez konieczności podpisywania dwuletniej umowy z operatorem. To rozwiązanie utrzymało się jedynie przez około dwa tygodnie, gdyż sąd wyższej instancji przyznał rację T-Mobile.


Następny artykuł » zamknij

Zwycięzcy Gadu-Dyktanda 2008

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag iPhonetag Hong Kongtag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy