Healthbook nowym hitem Apple? To może być więcej niż aplikacja zdrowotna

18-03-2014, 11:19

Healthbook to aplikacja Apple zbierająca ogrom informacji o zdrowiu użytkownika. To może być nie tylko produkt, ale początek całej serii produktów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Aplikacje zdrowotne i fitness? O tak! Znamy to. Przecież wielu ludzi ma takie aplikacje, więc co to za nowina, że Apple nad czymś takim pracuje?

Healthbook: cyfrowa książeczka zdrowia

Nowina jest istotna, bo Apple pracuje nad szczególną aplikacją zdrowotną. Jest ona określana jako Healthbook i ma stanowić dosłownie cyfrową książeczkę zdrowia.

Serwis 9-to-5 Mac opublikował dość dużo informacji od swoich źródeł, które dość dokładnie opisują założenia produktu. Serwis 9-to-5 Mac przedstawia także obrazki, ukazujące wygląd aplikacji. Szczególnie ciekawy jest poniższy obraz.

grafika

Grafika sugeruje, że Healthbook będzie monitorował niemal wszystko w tym puls, ciśnienie krwi, poziom cukru, wagę, żywienie, cykle snu i wiele innych. Karty poszczególnych wskaźników zdrowia i aktywności mają być organizowane według preferencji użytkownika.

Niektóre karty mają charakter wysoce praktyczny np. karta ratunkowa (Emergency Card) ma szybko dostarczać potrzebnych informacji w krytycznych sytuacjach. Z kolei monitorowanie cyklu snu lub aktywności można uznać za funkcje bardziej związane ze stylem życia. Najogólniej rzecz ujmując, ta jedna aplikacja może zastąpić wiele innych i będzie trafiała do różnych grup użytkowników. 

Healthbook obudowany produktami

Łatwo zauważycie, że choć smartfon może przechowywać ogrom danych zdrowotnych, nie może wszystkich sam zbierać. Nie da się smartfonem mierzyć poziomu cukru. Da się jednak stworzyć urządzenia, które będą w tym zakresie współpracować ze smartfonem i aplikacją Healthbook.

To pokazuje rynkowy potencjał takiej aplikacji. Może ona zostać cyfrowym centrum zdrowia, które to centrum będzie analizować dane z innych urządzeń-produktów. Plotki mówią, że Apple chce wydać swój zegarek. Z aplikacją Healthbook to nabiera nowego sensu.

E-zdrowie ma potencjał

Smartfon z tą aplikacją i różnymi przystawkami może zastąpić wiele urządzeń wyspecjalizowanych, które w ostatnim czasie narobiły szumu w internecie. Słyszeliśmy przecież o skanerze zdrowia Scanadu Scout, który kojarzył się ze Star Trekiem. Słyszeliśmy o badaniu moczu smartfonem, a także o soczewce kontaktowej, która ma mierzyć poziom cukru. Ogromnym hitem okazał się wynalazek Polaków do monitorowania cyklów snu.

Sonda
Czy chciałbyś mieć wszystkie dane zdrowotne zebrane w jednej aplikacji?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Wyobraźcie sobie teraz, że zamiast tych wyspecjalizowanych zdrowotnych produktów masz po prostu smartfona, aplikację i ewentualnie odpowiedni sensor. Wszystko jako jeden produkt, z marką Apple w centrum. To ogromny potencjał.

Na marginesie warto odnotować, że w przeszłości firma Google interesowała się tworzeniem takiej cyfrowej książeczki zdrowia. Miała temu służyć usługa Google Health, ostatecznie zamknięta w roku 2011. Teraz można pomyśleć, że tej usłudze brakowało jednej ważnej rzeczy - mobilności. Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.