Handlował towarem, którego nie miał

14-12-2011, 21:05

Mężczyzna, który na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy oszukał ponad 30 osób robiących zakupy na portalach internetowych, został aresztowany. 27-latek oferował klientom wirtualne aparaty fotograficzne i telefony komórkowe. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe. Jak ustalili policjanci, na różnych aukcjach internetowych oferował towar w postaci aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych. Działał w okresie od kwietnia do listopada 2011 roku.

Czytaj też: Oszustwa i triki w cyberprzestrzeni

Zdjęcia przedmiotów wystawionych do sprzedaży kopiował z innych portali i umieszczał je na swoim jako własne. Kupujący wpłacali na konto oszusta kwoty w granicach dwustu złotych i czekali na zamówiony towar. Jak się okazało, większość z nich nigdy nie otrzymała przesyłki z zakupionym sprzętem. Mężczyzna po prostu nie dysponował oferowanym towarem. W ten sposób oszukał kilkadziesiąt osób, które w sumie naraził na straty rzędu kilku tysięcy złotych.

Aktualnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności w tej sprawie, m.in. czy nie ma więcej osób oszukanych przez 27-latka. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy