Hakerzy już złamali poprawkę od RIM

07-12-2011, 20:40

Łatka od kanadyjskiego producenta miała zabezpieczać urządzenia RIM przez uzyskiwaniem dostępu do konta administratora.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Research In Motion potwierdziło w tym tygodniu, że hakerom udało się przełamać zabezpieczenia tabletu PlayBook. W wyniki tego typu operacji na urządzeniach można było uzyskać dostęp do konta użytkownika root, który posiada nieograniczone uprawnienia w systemie.

Czytaj także: PlayBook od RIM złamany

Kanadyjska korporacja udostępniła również aktualizację, która poprawiała wspomnianą lukę i tym samym miała uniemożliwić proces jailbreaka. Jak poinformował jednak na Twitterze Chris Wade, który przygotował narzędzie Dingleberry do "łamania" PlayBooka, nowa wersja programu obchodzi teraz również poprawkę od RIM.

- Na każdej wersji oprogramowania można dokonać obecnie jailbreaka - poinformował Wade. Jak zauważa serwis The Verge, kanadyjskiej korporacji udało się naprawić zabezpieczenia na mniej niż jedną dobę. Prawdopodobnie już wkrótce firma zdecyduje się jednak na udostępnienie kolejnej łatki bądź walkę z narzędziami do jailbreakowania w inny sposób.

Amerykański sąd zakazał niedawno RIM wykorzystywania nazwy "BBX", która należy do firmy Basis International. Korporacja z Nowego Meksyku twierdzi, że "BBX" jest jej własnością i pomimo licznych próśb kierowanych do Research In Motion jej oznaczenie jest wciąż bezprawnie wykorzystywane.

Czytaj także: PlayBook tanieje na święta


Źródło: Twitter, The Verge


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.