Hackdays: zobacz Dodecaudion, wyświetlacz z baloników i wiele, wiele więcej

PATRONAT MEDIALNY 16-08-2011, 10:51

Dziś artyści i inżynierowie tworzą jedną grupę - to twórcy, którzy korzystają z najnowszych technologii. 18 sierpnia w Łodzi rusza impreza Hackdays, która ma pobudzić przedstawicieli tych dwóch światów do współpracy. Wstęp na efektowne prezentacje i warsztaty jest bezpłatny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Hackdays to czterodniowe, otwarte wydarzenie, które ma łączyć różnych nowoczesnych twórców - artystów, programistów, grafików, projektantów. Mile widziani będą również marketingowcy i ludzie, którzy są po prostu ciekawi świata.

- Hackdays tworzy przestrzeń, którą nazwaliśmy Inspiration Node. To przyjazne i otwarte miejsce, to dobrze zorganizowany czas pracy i zabawy, to punkt, w którym zbiegają się pomysły, idee, myśli, inicjatywy i impulsy, a ich autorzy mają szansę wiele się od siebie nauczyć - mówią organizatorzy imprezy.

Dodecaudion
fot. - Dodecaudion

W programie imprezy przewidziano warsztaty, prezentacje, koncerty. Uczestnicy warsztatów będą mogli dowiedzieć się czegoś o iOS, processingu, układzie Arduino, programach do nagrywania i tworzenia muzyki na żywo i in.

W programie przewidziano też prezentację ekranu sferycznego i technologii wyświetlania obrazu stereoskopowego. Będzie można zobaczyć Dodecaudion, czyli przestrzenny instrument audiowizualny będący flagowym projektem panGeneratora, który swoją formą wręcz wymusza żywą ekspresję u grającego.

Stół interaktywny
fot. - Stół interaktywny

Kolejna ciekawostka to Laser Tagging - kamera podłączona do komputera i rzutnika sczytująca światło lasera ze ściany i wyświetlająca obraz, dając wrażenie rysowania po ścianie. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własny obraz. Na ostatni dzień imprezy przewidziano premierę Flylight Display. Tu zostaną użyte 64 balony napełnione helem i połączone w macierz. Każdy z nich będzie miał w środku diodę RGB, stając się "pikselem" ogromnego ekranu latającego nad głowami publiczności i wyświetlającego animacje.

Hackdays odbędzie się w dniach 28-21 sierpnia w Łodzi, w Willi Grohmana (ul. Tylna 9/11). Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Hackdays jest wolny, ale wejście na warsztaty wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie: hackdays.evenea.pl. Więcej informacji o imprezie na stronie Hackdays.pl.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.