Gry kuszą, Atman zwiększa bezpieczeństwo, w Łodzi rekrutacja branży IT. Przegląd #ebiznes

27-04-2017, 08:55

W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie m.in. nowinki ze świata gier komputerowych i mobilnych, pomysł na wykorzystanie Spotify i turniej rekrutacyjny. Zapraszamy do lektury.

  • T-Mobile Usługi Bankowe (wspólny projekt Alior Banku i T-Mobile) z nową wersją bankowości internetowej. Nowy system oparty jest o koncepcję Omnichannel i proponuje szereg ciekawych funkcji, np. dwuskładnikowa autoryzacja z wyborem przycisku w telefonie, automatyczne dostosowanie ekranu do potrzeb użytkownika, przelewy grupowe (np. zbiorcze płacenie rachunków), globalna wyszukiwarka, system powiadomień (źródło: materiał prasowy T-Mobile).
  • Airbitz Inc., firma oferująca m.in. portfel bitcoinowy, rozpoczęła współpracę ze szwajcarskim kantorem bitcoinów Bity, umożliwiającym wymianę kryptowalut za euro i franki szwajcarskie. Dzięki współpracy, właściciele kont europejskich (nie tylko amerykańskich) będą mogli bezpiecznie sprzedawać i kupować bitcoiny. Portfel Airbitz zostanie uzupełniony o aplikację Bity - będzie to wewnętrzna wtyczka (źródło: materiał prasowy Airbitz).
  • Atman wdraża system redGuardian – autorskie rozwiązanie Atende Software do ochrony przed atakami DDoS. System potrafi odeprzeć atak rzędu setek milionów pakietów na sekundę na pojedynczym węźle i obecnie chroni infrastrukturę serwerów dedykowanych w Centrum Danych Atman Warszawa-1. Umowę zawarto na 24 miesiące z możliwością przedłużenia (źródło: materiał prasowy Atende Software).
  • O ciekawym sposobie na wykorzystanie serwisów streamingowych kojarzonych z rozrywką. Uniwersytet SWPS - jako pierwsza uczelnia na świecie - udostępnił przez Spotify otwarte wykłady popularnonaukowe (źródło: materiał prasowy SWPS).
  • Highway Getaway - nowa gra wyprodukowana przez Vivid Games - przez niecałe dwa miesiące od globalnej premiery w sklepach App Store i Google Play została pobrana blisko 2,5 mln razy. Highway Getaway to pierwsza z czterech gier zaplanowanych na 2017 rok i drugi tytuł w portfolio wydawniczym Vivid Games (źródło: materiał prasowy Vivid Games).
  • Pozostańmy jeszcze przez chwilę w świecie gier. To się nazywa przebranżowienie - spółka Laser-Med, do tej pory zajmująca się medycyną estetyczną, zmienia profil na gry komputerowe i mobilne. Firma będzie poszukiwała wydawców i deweloperów, którzy mają w swoim portfolio rozpoznawalne produkcje i planują realizować kolejne, perspektywiczne gry. Plan zakłada wsparcie tych firm np. w zakresie pozyskiwania finansowania na dalszy rozwój (źródło: materiał prasowy Laser-Med).
  • Firma Crossover organizuje łódzki turniej rekrutacyjny dla pracowników branży IT (architektów Java i/lub .NET). Spotkanie odbędzie się 29 kwietnia i potrwa cały dzień. Kandydaci będą musieli zmierzyć się z testami programistycznymi, logicznego myślenia oraz wiedzy technicznej (źródło: materiał prasowy Crossover).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy