Grupa o2 kupuje część Socializera w sumie za prawie 7 mln zł

13-01-2012, 18:53

Kilkadziesiąt procent udziałów w agencji Socializer, zajmującej się obsługą firm w mediach społecznościowych, kupiła Grupa o2. Teraz spółka wyceniana jest na ok. 23 mln zł – informuje blog firmowy. W poniedziałek Socializer zadebiutuje na giełdzie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dziś została podpisana umowa, dzięki której Grupa o2 przejmie 20% akcji Socializer S.A., a kolejne 10% zostanie przekazane w późniejszym czasie, gdy wyemitowane zostaną dodatkowe akcje. W przeddzień debiutu sfinalizowaliśmy negocjacje z inwestorem branżowym. Grupa O2 kupuje 30% akcji Socializer za ok. 6,9 mln, wyceniając spółkę na ok. 23 mln złotych, poprzednia emisja sprzed 2 miesięcy wyceniła Socializer na ok. 14 mln – napisał na blogu Łukasz Misiukanis z Socializera.

Czytaj też: Blog Niezgrani o tematyce gier przejęty przez any7

Socializer dokona też zakupu 100 proc. udziałów w spółce 10k Media, właścicielce agencji social media Brand karma za kwotę 2,36 mln zł. Misiukanis tłumaczy Dziennikowi Internautów, że ta transakcja powstała na etapie negocjacji z Grupą o2, a dla Socializera dodatkowym plusem ma być przejęcie firmy łącznie z pracownikami i ich długoterminowymi umowami, co powinno generować kolejne zyski.

Socializer już w poniedziałek trafi na rynek NewConnect z 63.530 akcjami zwykłymi serii C o wartości nominalnej 0,10 zł każda.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.