Grupa Allegro chce sprzedać Wykop.pl i Bankier.pl?

27-02-2014, 15:08

Bankier.pl oraz Wykop.pl to dwa serwisy, które grupa Allegro chce odsprzedać - donosi Wirtualna Polska powołując się na własne źródła.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nie minęły pełne dwa lata od kiedy Allegro kupiło Wykop.pl. Było to przedmiotem dość ożywionych dyskusji na temat przyszłości serwisu społecznościowego w rękach giganta e-handlu. Teraz okazuje się, że Wykop.pl może opuścić Grupę Allegro. Ten sam los może spotkać Bankier.pl.

Takie informacje podaje Wirtualna Polska powołując się na własne i rzekomo "pewne" źródła zbliżone do sprawy. Przedstawiciele Grupy Allegro nie potwierdzają tych informacji ani im nie zaprzeczają. Po prostu trzymają się wersji, że nie komentują plotek.

WP.pl podaje też, że cena za Bankier.pl to "około 20 mln zł". Grupa Allegro kupiła ten serwis za 63 mln. Niska cena ma wynikać z faktu, że "ostatnio był on pod kreską". Cena za Wykop.pl ma wynosić "kilka milionów" (zob. WP.pl, Bankier.pl i Wykop.pl na sprzedaż?). 

Grupa Allegro robi porządki?

WP.pl sugeruje, że zamiar sprzedania obydwu serwisów wynika z porządkowania portfolio Grupy Allegro. Możliwe, że grupa pozbywa się serwisów nastawionych na dostarczanie treści i będzie chciała się skupić na obszarze e-commerce.

Uzupełnieniem tych informacji są doniesienia biztok.pl, który twierdzi, że w ramach porządków możliwy jest rebranding serwisu Tablica.pl. - W Allegro zaczęły się rozmowy o ujednoliceniu swoich serwisów, globalną marką miałby być OLX. To grupa serwisów ogłoszeniowych, które Naspers (właściciel grupy Allegro) kupił w 2010 r. - pisał bitztok.pl w tekście pt. Kierował Wykopem, odchodzi z Allegro. Może zniknąć znana polska marka.

Jak łatwo się domyślić, Grupa Allegro nie chce komentować także plotek dotyczących tego rebrandingu.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.