Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Groupon przoduje w Ameryce Północnej pod względem mobilnych zakupów grupowych

28-02-2012, 11:44

Co czwarty kupon zakupów grupowych Groupona w Ameryce Północnej został nabyty za pomocą urządzenia mobilnego - informuje Groupon. Firma ogłosiła też rekordowe wyniki sprzedaży mobilnej w Ameryce Północnej za grudzień 2011 r. i poinformowała o rosnącym z roku na rok poziomie wykorzystania aplikacji mobilnych zarówno przez klientów indywidualnych, jak i partnerów handlowych firmy.

Groupon w Ameryce Północnej zanotował ponad trzykrotny wzrost liczby nabywców korzystających z mobilnych aplikacji (do poziomu ponad 9 mln) w stosunku do grudnia zeszłego roku oraz ponad 12 tysięcy partnerów handlowych korzystających z aplikacji mobilnej Groupona na systemach iOS i Android w celu nabywania kuponów i obserwowania zakupów.

W minionym roku Groupon ulepszył swoją aplikację mobilną, usprawniając interfejs użytkownika oraz dodając możliwość realizowania nowych rodzajów transakcji, jak np. oferty wyjazdów Groupon Getaways, produkty Groupon Goods oraz transakcje w czasie rzeczywistym Groupon Now!

Czytaj też: Facebook i Groupon na giełdzie - czy grozi nam pęknięcie bańki internetowej?

- Groupon wciąż wpływa na zmiany sposobu dokonywania przez ludzi zakupów na poziomie lokalnym. Mamy nadzieję, że wraz ze wzrostem wykorzystania smartfonów i rozwojem możliwości związanych z naszymi produktami mobilnymi, w pełni wykorzystamy potencjał tkwiący w technologiach mobilnych, aby jeszcze bardziej ułatwić naszym partnerom handlowym na całym świecie prowadzenie działalności i powiększanie zysków - stwierdził wiceprezes Groupona Mihir Shah.

Groupon wciąż powiększa swój światowy zasięg w zakresie usług mobilnych, wprowadzając nowe produkty w ponad 30 krajach i nawiązując strategiczną współpracę z kluczowymi partnerami z branży. Ponadto firma ogłosiła plan rozszerzenia dotychczasowej współpracy z Nokią o świadczone międzynarodowym klientom usługi oparte na lokalizacji. Firmy planują współpracę w celu opracowania najlepszej w swojej klasie aplikacji Groupon na platformy telefoniczne Nokia, które umożliwiają klientom dokonywanie transakcji w dowolnym czasie i miejscu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: PAPOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik