Granice Nieskończoności - krótkie opowiadania fantastyczne w wydaniu charytatywnym

24-03-2021, 13:22

„Granice Nieskończoności” to zbiór opowiadań, który jest dostępny jako darmowy ebook. Jednak choć każdy może go pobrać za darmo, czytelnicy są zachęcani do tego, aby przy okazji zaglądnąć tez na stronę wskazanej w antologii fundacji i wesprzeć ją darowizną lub przynajmniej zapoznać się z jej działalnością. Czyli mamy tu połączenie łatwego dostępu do kultury i zachęty do wspierania NGO.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Fantastyka, która robi dobrze

Zbiór opowiadań Granice Nieskończoności został wydany jako drugi ebook projektu Zapomniane Sny. Projekt ten opiera się na prostych zasadach: ebooki można pobierać za darmo, ale w każdym z nich jest wskazana organizacja, którą warto wesprzeć dobrowolną dotacją. Sam projekt nie pośredniczy w akcji, odsyła prosto na strony fundacji. W przypadku pierwszej edycji (o zbiorze „W głębi snów” pisaliśmy tutaj) była to Synapsis, w przypadku aktualnego zbioru promowana jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK. Organizacja ta zajmuje się m.in. Prowadzeniem szkoleń dla ratowników, także tych zaawansowanych.

Projekt nadal się rozwija i już teraz wiadomo, że za jakiś czas światło dzienne ujrzy jego trzecia edycja – antologia „Interwencja informatyka”. Powoli trwają także przygotowania do stworzenia audiobooków adaptujących opowiadania do wersji dźwiękowej.

Od fantasy do science-fiction

Podobnie jak i w pierwszym tomie,również ebook „Granice Nieskończoności” zawiera cały przekrój różnych gatunków. Jest tu więc i fantasy i science fiction (tego drugiego wyraźnie więcej, aniżeli w pierwszym tomie). Nie zabrakło też weird oraz grozy. Warto przy tym zauważyć, iż darmowe opowiadania z Zapomnianych Snów są z definicji krótkie. W przypadku obu dotychczasowych tomów żadne z nich nie przekracza bariery dwóch tysięcy wyrazów.

Ułatwienie dla niewidomych

Co ciekawe, w drugim ebooku zespół projektu Zapomniane Sny zamieścił audiodeskrypcję okładki, czyli jej dokładny opis stworzony z myślą o możliwości wyobrażenia sobie ilustracji przez osoby niewidome. Opis taki znajduje się we wszystkich wersjach ebooka, jakie można pobrać do czytania ze strony projektu (PDF, ePub, Mobi).Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.