Gotowi na nowy patent Apple? Bezprzewodowe ładowanie

04-12-2012, 19:28

Apple wynalazło bezprzewodowe ładowanie? Niekoniecznie...

Apple stara się o przyznanie kolejnego patentu, który według firmy umożliwia bezprzewodowe ładowanie na znacznie większą odległość niż konkurencyjne rozwiązania. Byłoby wspaniale, gdyby nie fakt, że to nieprawda - zauważa The Register.

Patent firmy Apple...

Wykorzystanie rezonansu magnetycznego ma zwiększyć zasięg bezprzewodowej ładowarki. Fot. FPO

Konkurencja już to ma?

Wniosek patentowy o numerze 20120303980, który złożyło Apple, wyróżniać się ma faktem, iż przedstawia technologię zasilania urządzeń przenośnych znajdujących się w odległości metra od ładowarki. Zastosowanie pomysłu wydaje się oczywiste: automatyczne ładowanie urządzeń w biurach czy innego rodzaju miejscach, które na zawsze pozwolą nam zapomnieć kablach.

Sonda
Apple należy się patent na bezprzewodowe ładowanie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na tym właściwie można by zakończyć i po raz kolejny okrzyknąć Apple genialnym koncernem, który zmienia życie milionów ludzi na całym świecie. Okazuje się jednak, że patent ładowania na tak dużą odległość już w 2008 roku złożyła firma WiPower.

Warto wyjaśnić, że WiPower zostało już jakiś czas temu przejęte przez koncern Qualcomm, znany w ostatnim czasie przede wszystkim z produkcji procesorów dla urządzeń mobilnych. Qualcomm wspólnie z Samsungiem jest natomiast członkiem Consortium for Wireless Power, któremu bez wątpienia nie podoba się wspomniany wniosek patentowy.

Uda się?

Choć Apple nie zdołało opatentować iPada w Rosji, nie miało większych problemów z "zabezpieczeniem" wzoru jego wyglądu w Stanach Zjednoczonych (zwyczajnego prostokąta z zaokrąglonymi rogami). Czy podobnie będzie z bezprzewodowym ładowaniem? Ciekawe również, co na to Nokia, która już teraz produkuje urządzenia tego typu?


Źródło: The Register
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930