Google znów pozytywnie zaskoczy

18-01-2012, 07:56

Wyniki finansowe wyszukiwarkowego giganta mają kolejny raz z rzędu być wyższe od prognoz analityków - poinformowała agencja Reuters. Google w ostatnim czasie nie unikało jednak ryzykownych kroków.

Oczekuje się, że Google już w czwartek po raz kolejny pozytywnie zaskoczy inwestorów swoimi wynikami finansowymi za ostatni kwartał ubiegłego roku. Większe zainteresowanie reklamami w okresie świątecznym ma się w bezpośredni sposób przełożyć na zyski.

Czytaj także: Współtwórczyni VMware w zarządzie firmy Google

Osoby posiadające akcje firmy niepokoiło jednak w ostatnim czasie przede wszystkim przejęcie Motoroli Mobility. Google za gigantyczną sumę 12,5 miliarda dolarów zdecydowało się wejść na rynek smartfonów, który obecnie opanowany jest przez Samsunga i firmę Apple.

- Widzisz ten ważny krok, który jednak wkrótce będzie owinięty wokół szyi firmy Google - powiedział o nabyciu Motoroli Mobility analityk Colin Gillis z BGC Partners. - Motorola to niskomarżowy biznes, który łączy się z wysokomarżową firmą.

Pomimo dobrych wyników wyszukiwarkowego giganta inwestorzy są zaniepokojeni również tajemniczością Google w sprawie przyszłości jej mobilnego nabytku. Larry Page, który od niedawna znów zasiada za sterami firmy, na razie zdradził strategii związanej z Motorolą Mobility. Również producent urządzeń przenośnych informował niedawno o trudnościach w walce z innymi korporacjami tworzącymi smartfony.

Czytaj także: Google i Microsoft chcą mieć swoje Siri


Następny artykuł » zamknij

Azjaci przejmą RIM?

Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy