Google: Zakup Motoroli nie zaszkodzi Androidowi

03-10-2011, 13:14

Przedstawiciel wyszukiwarkowego giganta zapewnia, że firma nie będzie faworyzowała Motoroli podczas prac nad "Zielonym Robotem".

W wywiadzie dla telewizji Bloomberg, Eric Schmidt, który przez dekadę pełnił funkcję dyrektora generalnego Google'a, zapewnił, że akwizycja Motoroli nie zepsuje rynku Androida.

Czytaj także: Pierwszy fizyczny sklep firmy Google

- Ekosystem Androida jest naszym najważniejszym priorytetem i nie zrobimy z Motorolą czy kimkolwiek innym niczego przy okazji, co zepsułoby dynamikę rynku - powiedział Schmidt. - Potrzebujemy silnej konkurencji między graczami wykorzystującymi Androida. Nie będziemy nikogo faworyzowali w sposób, w jaki ludzie się obawiają.

Obawy rynku rzeczywiście nasiliły się w ostatnim czasie bardzo znacznie. Michael Gartenberg z Gartnera nazwał nawet zakup Motoroli "koszmarnym scenariuszem" dla innych producentów urządzeń wykorzystujących Androida.

By uniezależnić się od platformy Google'a, HTC zapowiedział niedawno, że rozważa przejęcie mobilnego systemu webOS. Samsung, który również produkuje wiele popularnych urządzeń z "Zielonym Robotem", podpisał z kolei porozumienie z Microsoftem. Południowokoreańska firma będzie płaciła gigantowi z Redmond za każde sprzedane przez siebie urządzenie z Androidem, ale wesprze również rozwój Windows Phone'a.

Czytaj także: Aktualizacja algorytmu Panda w wyszukiwarce Google


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy