Google Voice znika ze sklepu App Store

16-10-2011, 11:17

Aplikacja powodowała problemy na nowej wersji iOS 5, zatem zdecydowano się ją tymczasowo usunąć ze sklepu Apple'a.

Już na początku tygodnia użytkownicy Google Voice donosili o problemach występujących w aplikacji działającej pod kontrolą iOS 5. Wyszukiwarkowy gigant zdecydował się podjąć w związku z tym radykalne kroki.

Czytaj także: Motorola Fire wkrótce zawita do Polski

- Nasza ostatnia aktualizacja w tym tygodniu zawierała błąd, który powodował, że program wyłączał się podczas próby logowania - napisał Vincent Paquet z Google'a. - Usunęliśmy więc aplikację, by problem nie dotknął większej grupy użytkowników do czasu, aż opublikujemy poprawki.

Według serwisu Engadget nowa wersja programu (z numerem 1.3.0.1771) w przypadku dużej grupy użytkowników wcale nie powodowała problemów. Biorąc jednak pod uwagę liczne skargi na forum Google'a, z pewnością przynajmniej część osób używających do rozmów Google Voice doświadczyła trudności.

Niestety użytkownicy, którzy zainstalowali najnowszą wersję narzędzia, muszą z nią pozostać do czasu udostępnienia aktualizacji. Nie ma możliwości wykonania tzw. "downgrade", czyli powrotu do wcześniejszego wydania programu. Warto przypomnieć, że pod koniec września jeden z przedstawicieli wyszukiwarkowego giganta zapowiedział, iż usługa Google Voice może niedługo wystartować także w Europie. W Stanach Zjednoczonych całość funkcjonuje już od 2009 roku.

Czytaj także: MapsGL: Mapy Google wykorzystujące akcelerację 3D


Źródło: Google, Engadget
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy