Google umacnia pozycję swojej wyszukiwarki

11-02-2006, 12:30

Przeprowadzone niedawno badania wskazują na sukcesywne zaskarbianie sobie sympatii internautów przez firmę Google. Jej wyszukiwarka obsługuje prawie połowę wszystkich zapytań w USA.

Badanie Nielsen/NetRatings pokazuje, że popularność Google w USA skoczyła z 43,1% do 48,8% w ciągu ostatniego roku - co oznacza, że prawie połowa pytań zadawanych wyszukiwarkom internetowym w Stanach Zjednoczonych obsługiwana jest przez Google. Straciły natomiast Yahoo i MSN Search, odpowiednio spadły z 21,4% na 21% i z 14% do 10,9%.

Jeśli zaś chodzi o samo wyszukiwanie informacji w sieci, to obecnie Amerykanie korzystają z wyszukiwarek prawie dwa razy częściej niż rok temu. Liczba zapytań wzrasta każdego miesiąca o ok. 5 miliardów.

Ten dynamiczny wzrost jest o tyle dziwny, że liczba nowych osób przyłączonych do sieci zwiększyła się w USA tylko o 3% - osiągając 207 milionów internautów.

Badacze z Nielsen/NetRatings uważają, że zwiększone zainteresowanie wyszukiwaniem informacji w sieci to znaczący krok w ewolucji internetowej. Wskazują oni, że wyszukiwarka internetowa to podstawowe narzędzie do wyszukiwania informacji.

O wyszukiwarkach krążyć zaczyna coraz więcej dowcipów: Dlaczego informatyk nigdy nie zada pytania "jak wyprasować koszulę" swojej partnerce? Bo Google wie lepiej...

Następny artykuł » zamknij

Planeta Wikipedii

Źródło: Yahoo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyszukiwarkitag USAtag MSNtag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy