Google+ to na razie najlepszy konkurent Facebooka

13-09-2011, 14:07

Współtwórca Facebooka pozytywnie wypowiada się na temat serwisu społecznościowego od Google'a.

Na odbywającej się obecnie konferencji TechCrunch Disrupt współtwórca Facebooka Dustin Moskovitz przyznał, że witryna stworzona przez wyszukiwarkowego giganta to godny rywal dla jego usługi.

Czytaj także: Witryny społecznościowe coraz popularniejsze na smartfonach

Sonda
Google+ jest wygodniejszy niż Facebook?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Moskovitz posiada obecnie 6% udziałów w Facebooku, a w ubiegłym roku został przez Forbesa sklasyfikowany jako najmłodszy na świecie miliarder (urodził się 8 dni wcześniej niż Mark Zuckerberg). Jak stwierdził niedawno: Google+ jest interesujące.

- Świetnie widzieć tak dobrze przygotowane produkty w tej przestrzeni - powiedział Moskovitz. - Było wielu konkurentów Facebooka, ale Google+ jest na razie najlepszym. Współtwórca społecznościowego giganta wskazał również na pewne problemy, które wkrótce może mieć Google.

- Jest wartość w jednokierunkowych połączeniach, jednak jest ona również w tych dwukierunkowych. Facebook ma oba i myślę, że jest błędem pójście zbyt daleko w jednym kierunku - powiedział Moskovitz. Chodzi oczywiście o sposób, w jaki użytkownicy łączą się w grupy. W przypadku Facebooka można to robić za pomocą zaproszeń wysyłanych do znajomych (wymaga akceptacji obu osób) bądź obserwowania strony fanowskiej. Google skupiło się z kolei wyłącznie na modelu znanym z Twittera, który pozwala na śledzenie dowolnych osób, bez konieczności uzyskiwania ich akceptacji.

Współtwórca Facebooka zauważył również, iż "niektóre z funkcji Google+ sprawiają, że jest on trudniejszy w użyciu". Moskovitz nie sprecyzował jednak, o jakie dokładnie rozwiązania chodzi.

Czytaj także: Automatyczne grupowanie znajomych na Facebooku


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy