Google Search w nowej wersji dla iPada (wideo)

22-11-2011, 09:37

Posiadacze tabletu Apple'a będą mogli teraz wygodniej wyszukiwać interesujące ich strony, a także przeglądać wyniki swoich zapytań w nowej formie.

Wyszukiwarkowy gigant poinformował na swoim blogu, że w sklepie App Store można już znaleźć nową wersję narzędzia Google Search. Na użytkowników czeka wiele nowości, a także usprawnień wizualnych w programie.

Czytaj także: Android 4.0 domyślnie bez Flasha

Jak zapewnia wyszukiwarkowy gigant, całość jest teraz znacznie bardziej interaktywna. Proponowane wyniki są przedstawiane już podczas wpisywania zapytania, natomiast nowe strony można otwierać bez konieczności opuszczania okna wyszukiwania.

Świetne efekty wizualne towarzyszą nam również podczas wyszukiwania obrazów. Animowana galeria przedstawiana jest jako dodatkowa warstwa, z której szybko możemy powrócić do poprzednio przeglądanych witryn. Również historia wyszukiwań dostępna jest w bardzo efektownej wizualnie formie.

Podobnie jak w przypadku standardowego wydania Chrome'a, użytkownicy mają również dostęp do przeglądarkowych aplikacji, a także mogą szybko dodawać ulubione strony do serwisu Google+. Pierwsze reakcje na nową wersję narzędzia są bardzo pozytywne, a internauci w komentarzach proszą o udostępnienie podobnego rozwiązania również dla Androida.

Nowości pomogą odbudować nadszarpnięte zaufanie użytkowników iOS do Google'a, które niedawno zaprezentowało wadliwą aplikację Gmaila, usuniętą niedługo po udostępnieniu z App Store'a. Przy okazji potwierdzają się również zapewnienia Google'a o tym, że nie faworyzuje swojej własnej mobilnej platformy, a nowoczesne narzędzia mogą się pojawiać w pierwszej kolejności również w wersjach dla systemów konkurencji.

Czytaj także: YouTube poprawia swój odtwarzacz w HTML5


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031