Google rozpoczyna prace nad centrum danych w Singapurze

18-12-2011, 16:32

Według Channel News Asia budowa obiektu może kosztować nawet 120 milionów dolarów.

Będzie to pierwsze centrum danych firmy Google w Azji Południowo-Wschodniej i jak informowaliśmy wcześniej, jedno z trzech, które wyszukiwarkowy gigant zamierza zbudować na terenie całego kontynentu.

Czytaj także: Więcej narzędzi Microsoftu dla konkurencyjnych firm

- Więcej ludzi przegląda sieć każdego dnia w Azji niż na jakimkolwiek innym kontynencie - informowało niedawno w swoim ogłoszeniu Google. - Budujemy nowe obiekty, by dostarczyć naszym użytkownikom w Singapurze szybszy i bardziej stabilny dostęp do wszystkich naszych usług.

Według informacji przekazywanych przez wyszukiwarkowego giganta najdroższe centrum danych powstanie w Hongkongu, a koszt jego budowy może wynieść nawet 300 milionów dolarów. Pierwsze prace nad tym obiektem już się zaczęły. Najtańsza konstrukcja zagości na Tajwanie, jednak jej koszt również może przekroczyć 100 milionów dolarów.

Warto przypomnieć, że Google otworzyło biuro w Singapurze zaledwie w styczniu 2010 roku i od tamtej pory sukcesywnie powiększa swoją obecność w tamtej części Azji. Już w najbliższym czasie kalifornijska korporacja planuje na tamtym terenie zatrudnić ponad pół tysiąca nowych pracowników.

Czytaj także: Bing może wkrótce wyprzedzić Yahoo w USA


Źródło: Channel New Asia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy