Google przebija Mozillę - 3133 USD za błąd w przeglądarce

21-07-2010, 15:11

Po tym jak Mozilla podniosła nagrodę za znalezienie błędu w Firefoksie do 3000 USD, producent przeglądarki Google Chrome zdecydował się na podobny krok. Oczywiście nieco przebijając ofertę konkurencji.

Oficjalnym powodem zwiększenia nagrody jest rocznica uruchomienia programu Chromium Security Reward, który wystartował około pół roku temu. Informowano nas o wielu błędach, a niektórzy z uczestników programu wyraźnie zaznaczali, że nagroda zmotywowała ich do podnoszenia poziomu zabezpieczeń w Chromium (otwartoźródłowa wersja Google Chrome - przyp. red.) - pisze Chris Evans na blogu Google.

>>Czytaj także: Google Chrome wygryza konkurencję

Sonda
Którą przeglądarkę uważasz za najbezpieczniejszą?
  • Internet Explorer
  • Firefox
  • Google Chrome
  • Opera
wyniki  komentarze

Google w odróżnieniu od Mozilli nie rozpisuje dokładnie, za jakiego rodzaju błędy przyznawane są pieniądze (zaznacza że każdy może być wzięty pod uwagę), zamiast tego upublicznia listę bugów wraz z wysokością gratyfikacji, jaką otrzymali dani programiści, na stronie Chromium Security. Ma to naprowadzić przyszłych uczestników programu na obszary, za których załatanie gigant z Mountain View jest w stanie płacić najwięcej.

Google nie ukrywa, że w związku z bardzo szybkim rozwojem projektu coraz trudniej odnaleźć w nim poważne błędy, które zostały załatane w pierwszej kolejności już jakiś czas temu. Jest to też jeden z powodów podniesienia nagrody, dokładnie do wysokości 3133,7 USD. Jak możemy się przekonać, odwiedzając wspomnianą wcześniej witrynę Chromium Security, dotychczasowym rekordem było wsparcie na poziomie 1337 USD.

Zachowanie wyszukiwarkowego giganta jest jak najbardziej zrozumiałe. Podobnie jak w przypadku Mozilli, zdecydowanie rozważniejsze wydaje się zapłacenie nawet kilku tysięcy dolarów za odnalezienie luki w narzędziu, niż zdyskredytowanie przez hakerów i nadszarpnięcie wizerunku całego projektu.


Źródło: The Chromium Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy