Google otrzymało patent, który umożliwi dłuższą pracę na jednym ładowaniu

02-04-2013, 13:25

Idealny przykład tego, jak patenty mogą spowolnić wdrażanie nowości?

Niektóre rozwiązania są od tak dawna wyczekiwane przez użytkowników, że chciałoby się, aby trafiły do wszystkich nowych urządzeń. Koncerny, które pracują nad nowymi technologiami, jednak ani myślą dzielić się nimi z konkurentami.

Motorola X Phone

Dłuższa praca dzięki gorszej jakości

Google otrzymało właśnie patent, który opisuje technologię pozwalającą na wydłużenie pracy mobilnych gadżetów na jednym ładowaniu. Co ciekawe, całość sprowadza się wyłącznie do rozwiązań na poziomie oprogramowania - informuje serwis DroidLife.

Nowoczesne smartfony będą mogły na przykład automatycznie wyłączać animacje w trybie oszczędzania energii czy nawet redukować rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Szczególnie ten ostatni parametr może mieć kluczowe znaczenie w czasach, gdy topowe smartfony muszą sobie radzić już z rozdzielczościami Full HD.

Motorola X Phone idealnym smartfonem?

Sonda
Nowoczesne smartfony pracują zbyt krótko na baterii?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Można mieć nadzieję, że opisane powyżej rozwiązanie trafi domyślnie do Androida. W praktyce nie jest to jednak takie pewne, bo Google może zachować tego typu patent na wyłączność dla smartfonów Motoroli. Warto przypomnieć, że Larry Page już kilka miesięcy temu wspominał, iż nowoczesne smartfony powinny umożliwiać znacznie dłuższą pracę na jednym ładowaniu i być bardziej wytrzymałe.

Według nieoficjalnych informacji Motorola X Phone wyposażona będzie w szafirowy ekran (około 3-krotnie wytrzymalszy od szkła Gorilla Glass) oraz gigantyczną baterię o pojemności 4000 mAh. Jeśli do tego dodamy również poprawki związane z oprogramowaniem, bez wątpienia może to być ciekawa alternatywa dla topowych modeli smartfonów firmy Apple czy Samsunga.


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930