Google odświeżył swoją usługę blogową

01-09-2011, 10:58

Blogger zyskał nowoczesny motyw, dopasowany wizualnie do reszty produktów wyszukiwarkowego giganta.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google w czerwcu ogłosił, że zamierza zrezygnować z nazw Picasa oraz Blogger, jednak jednocześnie rozwój samych usług nabrał tempa.

>> Czytaj także: Google pozwala na skorzystanie z Gmaila, Kalendarza i Dokumentów bez internetu

Sonda
Piszesz własnego bloga?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wyszukiwarkowy gigant przyznał, że Blogger już od wielu lat nie otrzymał żadnej większej aktualizacji, a w związku ze zmianami w innych usługach, nadszedł dobry moment na małą rewolucję. Przypomnijmy, że w Bloggerze przechowywane są dziesiątki milionów blogów użytkowników z całego świata. Według Alexa.com blogowa usługa Google'a znajduje się na 5 miejscu w światowym rankingu najpopularniejszych witryn.

Nowy Blogger to przede wszystkim całkowicie zmieniony interfejs, który według zapewnień korporacji z Mountain View ma działać szybciej od poprzedniego. Podczas zmian inżynierowie Google'a rozmawiali także z wieloma użytkownikami na temat nowości, a dla części internautów zaktualizowany interfejs dostępny jest już od kilku tygodni.

Usługa blogowa dopasowana jest teraz wizualnie do innych serwisów Google'a, jednak trzeba przyznać, że w przypadku Bloggera nowości są zdecydowanie szerzej zakrojone niż te w Dokumentach czy Kalendarzu. Dzięki ulepszonemu edytorowi wpisów oraz dostępnemu domyślnie modułowi statystyk blogerzy mogą wygodnie tworzyć nowe teksty, a także śledzić reakcje internautów oraz moderować komentarze.

Nowy wygląd Bloggera
fot. - Nowy wygląd Bloggera
Podobnie jak w przypadku innych usług, nowy interfejs nie jest włączony domyślnie. W ciągu najbliższych dni każdy internauta korzystający z Bloggera powinien jednak zobaczyć komunikat, który pozwoli mu załadować nowy wygląd.

>> Czytaj także: YouTube to nietrafiona inwestycja dla Google'a?


Źródło: Blogger


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.