Google Map Maker teraz łatwiejszy w obsłudze (wideo)

15-12-2011, 12:33

Nowa wersja narzędzia od firmy Google ma ułatwić internautom wprowadzanie poprawek do map dobrze znanych przez nich okolic.

Na blogu wyszukiwarkowego giganta poinformowano o udostępnieniu nowej wersji narzędzia Google Map Maker, które działa w obrębie przeglądarki internetowej. Dzięki niemu można wspomóc rozwój popularnej usługi mapowej.

Czytaj także: W listopadzie wideo w sieci oglądało 1,2 mld osób

- Korzystając z Map Makera, możesz wspomóc rozwój map w szybko zmieniającym się świecie - czytamy na blogu Google'a. Obok ulic do map możemy dodawać również swoje ulubione sklepy, parki, a nawet pola golfowe. Obecnie rozwiązanie można wykorzystywać w ponad 180 regionach na całym świecie (na razie nie w Polsce).

Google zachęca również do dokładniejszego oznaczania budynków, a także uzupełniania szczegółów na ich temat. W przypadku wielu mniej popularnych miejsc, wsparcie ze strony internautów może okazać się nieocenione podczas zwiedzania. Zmiany w mapach są widoczne dla wszystkich internautów dopiero po tym, jak zatwierdzą je pracownicy wyszukiwarkowej korporacji.

Jak informowaliśmy niedawno, Mapy Google wzbogaciły się ostatnio także o funkcję nawigacji wewnątrz dużych obiektów użyteczności publicznej. Na lotniskach czy w centrach handlowych można się zgubić równie łatwo, co w dużym mieście, wielu użytkowników z pewnością doceni więc nowości.

Czytaj także: Europejscy regulatorzy chcą więcej danych od Google'a


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy