Google i LG mogą współpracować przy tworzeniu usługi telewizyjnej

13-01-2012, 08:45

Wyszukiwarkowy gigant rozważa udostępnienie LG nowej wersji Google TV nieco wcześniej niż innym producentom - dowiedział się serwis Bloomberg.

Powołując się na dwie osoby, które mają zajmować się projektem, Bloomberg zauważa, że partnerstwo mogłoby funkcjonować na podobnych zasadach, jak w przypadku Samsunga oraz HTC, które produkowały oficjalne urządzenia z Androidem.

Czytaj także: Samsung udostępni urządzenie z Google TV

Google poinformował niedawno, że pod koniec roku planuje udostępnienie trzeciej wersji swojego urządzenia, które pozwala na wygodny dostęp do materiałów wideo oraz aplikacji z poziomu telewizora. Do głównych nowości ma należeć większa ilość dostępnych treści oraz wygodniejsze sterowanie.

O ile Google nie komentuje nieoficjalnych doniesień, o tyle przedstawiciele LG poinformowali, że obecnie nie podjęto żadnej decyzji dotyczącej partnerstwa obu firm. Warto jednak zauważyć, że na tegorocznych targach CES w Las Vegas LG ma zaprezentować swój 55-calowy telewizor współpracujący z rozwiązaniem wyszukiwarkowego giganta.

W nowe rozwiązanie telewizyjne mocno wierzy również Eric Schmidt, który przez niemal dekadę stał na czele kalifornijskiej korporacji. Do lata 2012 roku większość telewizorów, które znajdziecie w sklepach, będzie wyposażona w Google TV - powiedział Schmidt na niedawnej konferencji LeWeb 2011.

Czytaj także: Sony chce dostępu do telewizji dzięki internetowi


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy