Google eksperymentuje z nową stroną wyników wyszukiwania

07-05-2011, 15:06

Od czasu, gdy Bing pojawił się na rynku, w wyszukiwarce Google można obserwować coraz odważniejsze nowości.

W ostatnich dniach Google przygotowało kilka nowości związanych z usługami lokalizacyjnymi, jednak poważne zmiany szykują się także w najistotniejszym produkcie Mountain View.

>>Czytaj także: Google Earth dla tabletów z Androidem

Sonda
Wyniki wyszukiwania w Google potrzebują zmian?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wygląd strony wyników wyszukiwania zmienił się nieco w ciągu ostatnich kilku miesięcy i z pewnością jest to odpowiedź na usługę Bing - istotnego gracza na rynku od Microsoftu. Tym razem nowości mają być znacznie bardziej radykalne.

Google rozpoczęło testy nowej strony wyników wyszukiwania, gdzie odświeżony jest między innymi schemat kolorów. Istotną nowością są również większe odstępy między poszczególnymi wynikami, z których każdy jest do tego oddzielony poziomą linią. Bez wątpienia można stwierdzić, że gdyby całość weszła w życie w takiej formie, byłaby to niezwykle duża zmiana. Obecnie są to jednak wyłącznie testy.

Testowa strona wyników wyszukiwania w Google
fot. chanian - Testowa strona wyników wyszukiwania w Google
Choć może się wydawać, że tego typu nowości (które zwykle części internautów nie odpowiadają) nie są konieczne w przypadku Google. Z drugiej strony bardzo prawdopodobne, że jest to część społecznościowej strategii Mountain View, a większa przestrzeń będzie wykorzystana na przykład do komentowania czy dzielenia się poszczególnymi linkami ze znajomymi.

>>Czytaj także: Prawdopodobnie najmniejszy i najtańszy komputer na świecie


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy