Google Earth: łatwe tworzenie budynków (wideo)

26-10-2009, 07:32

Kreator budynków to proste narzędzie od Google, które pozwala na stworzenie trójwymiarowych brył budynków na podstawie zdjęć i dodawanie ich do wirtualnego globusa Google Earth. W tej chwili można tworzyć budynki z około 50 miast z całego świata, wśród których jest Warszawa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kreator budynków jest dostępny na stronie www.google.pl/buildingmaker. Jest on połączeniem Map Google z kolekcją brył geometrycznych. Użytkownik tworzy teksturowany model 3D, dopasowując krawędzie proponowanej bryły do krawędzi budynku widocznego na zdjęciu. Krok ten powtarzany jest przy kilku zdjęciach. To pozwala na stworzenie realistycznego modelu.

Kreator budynków jest narzędziem online działającym w całości w przeglądarce (Google Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer itd.). Ponadto do jego działania jest konieczny program Google Earth. W celu korzystania z tego narzędzia należy się zalogować za pomocą Konta Google.

Na filmie poniżej można zobaczyć, jak działa narzędzie. Firma Google planuje teraz rozszerzenie palety dostępnych miast.


Następny artykuł » zamknij

Kolejki po dotacje na e-biznes

Źródło: Blog Google Polska


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.