Google Book Search z polskimi książkami

17-12-2007, 15:28

Usługa Google Book Search została udostępniona w wersji polskiej. Polscy internauci mają teraz możliwość odkrywania nieznanych im dotąd książek, a także przejrzenia i pobrania niektórych tytułów w formacie PDF.

Usługa Google Book Search jest teraz dostępna pod adresem books.google.pl. Została ona dziś udostępniona nie tylko w Polsce, ale również w ponad 120 innych krajach. Użytkownicy mogą przeszukiwać strony odpowiadające ich zapytaniu, a także przejść do witryny internetowej wydawcy lub sklepu internetowego oferującego daną pozycję.

W indeksie znajdują się książki w ponad 100 językach, które pochodzą z dwóch źródeł: programu partnerskiego i projektu bibliotecznego.

Do programu partnerskiego należy około 10 tys. wydawców z całego świata, przekazujących firmie Google swoje książki do przetworzenia na postać cyfrową
i umieszczenia online w formie podglądu dającego ograniczony dostęp do treści. Dyrektor ds. umów partnerskich w Europie Google Santiago de la Mora powiedział, że wydawcy z Polski już teraz uczestniczą w programie partnerskim.

Z kolei za pośrednictwem projektu bibliotecznego firma Google nawiązała współpracę z 27 bibliotekami z całego świata, w tym 6 z Europy. W ramach tej współpracy Google pomaga przetwarzać na postać cyfrową ich księgozbiory.

Jeśli książka biblioteczna jest własnością publiczną (prawa autorskie wygasły), wówczas jest pokazywana w całości. Jeżeli wciąż chronią ją prawa autorskie, użytkownicy uzyskują tylko ogólne informacje na temat danej pozycji. Oznacza
to, że mają możliwość przeczytania najwyżej dwóch lub trzech wycinków z treści oraz zapoznania się z informacją o tym, w której bibliotece można znaleźć daną książkę lub gdzie można ją kupić.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wydawcytag PDFtag książkitag Googletag Book Search
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031