Google będzie walczyć ze śmiercią. Uruchamia firmę Calico

19-09-2013, 10:47

Długie życie w dobrym zdrowiu - marzy o tym niemal każdy, a firma Google postanowiła zainwestować w prace nad osiągnięciem tego celu, uruchamiając firmę Calico.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google nie od dziś realizuje bardzo śmiałe projekty. Firma inwestuje w automatyczne samochody, balony roznoszące internet oraz latawce do produkowania energii. Wiadomo też, że jej szef Larry Page interesuje się innymi alternatywnymi źródłami energii oraz podbojem kosmosu. Inwestorzy Google jakoś to tolerują. 

Wczoraj Google ogłosiła nowe ambitne przedsięwzięcie - firmę Calico, która według oficjalnego komunikatu zajmie się "zdrowiem i dobrym samopoczuciem, a w szczególności wyzwaniem starzenia się i związanych z tym chorób".

Walka za śmiercią wymaga technologii

Szefem firmy Calico będzie Arthur D. Levinson, przewodniczący zarządu i były szef Genentech, a także przewodniczący zarządu Apple. Firma ma angażować się w przedsięwzięcia z zakresu biotechnologii i ochrony zdrowia.

We wpisie na Google+ szef Google Larry Page zapewnił, że inwestycja w Calico nie jest tak bardzo odległa od działalności Google, jak może się początkowo wydawać. Dzisiejsza medycyna wymaga coraz bardziej złożonych technologii (także w zakresie przetwarzania danych, co jest specjalnością Google).

Page twierdzi też, że sprawa była wyjaśniana udziałowcom Google i pochłania ona naprawdę małą cześć środków, jakimi Google dysponuje. Powołujący się na własne źródła Time również informuje, że firma Calico ma zaczynać działalność ze stosunkowo małą liczbą pracowników.

Page też się starzeje

Analizując najnowsze posunięcie Google, warto spojrzeć na nie z dwóch stron - od strony strategicznej oraz psychologicznej.

Długie życie albo nawet nieśmiertelność to cel, jaki od wieków stawiali sobie alchemicy. Z naszego punktu widzenia było to naiwne, ale przy okazji można było odkryć wiele ważnych rzeczy. Larry Page wcale nie obiecuje nam, że za kilka lat dostaniemy lek przedłużający życie. Można jednak liczyć na jakieś przełomy w medycynie, jeśli zainwestujemy w to środki. Firmy farmaceutyczne ciągle to robią, a dlaczego nie miałaby tego robić firma Google?

Sonda
Czy firma Google powinna inwestować w badania nad zdrowiem i długim życiem?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Co do strony psychologicznej - prawda jest taka, że ludzie budujący przemysł IT zaczynają się starzeć. Jobs zmarł na raka, a Larry Page przyznał się niedawno do problemów z głosem wynikających z porażenia nerwu krtaniowego wstecznego. Mówiąc brutalnie - śmierć, starość i choroba coraz częściej zagląda w oczy ludziom kierującym takimi firmami, jak Google, a więc starają się oni jakoś rozwiązać ten problem swoimi środkami.

Page nie od dziś powtarza, że nie rozumie firm, które rosną, rosną i nie robią nic. Jego zdaniem firmy technologiczne rozwiązują tylko 1% wszystkich problemów, jakie mogłyby rozwiązać, by żyło się lepiej. Warto przy tym zauważyć, że gdy startowała firma Google, nikt nie wierzył w to, że wyszukiwarka z dobrym algorytmem jest potrzebna i da się na niej zarobić.

Czytaj także: Szef Google ma problemy z głosem. Przyznał się w Google+Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.