Gmail na komórki i PDA

03-11-2006, 07:43

Firma Google udostępniła mobilną wersje programu Gmail, która jest adresowana do użytkowników telefonów komórkowych i PDA. Kalifornijska firma wyraźnie ma zamiar ciągle umacniać swoją pozycję na urządzeniach przenośnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Użytkownicy Gmail mieli już wcześniej dostęp do swojej poczty poprzez przeglądarkę w urządzeniu przenośnym, ale klient poczty w postaci aplikacji Java ma być o wiele wygodniejszy.

Przede wszystkim użytkownik uzyskuje szybszy dostęp do swoich wiadomości i nie musi wykonywać aż tylu operacji (kliknięć przewijania) aby dostać sie do swojej skrzynki odbiorczej. Mobilny klient Gmail umożliwia też wygodne przeglądanie załączników. Zdjęcia zostaną automatycznie dopasowane do rozmiarów ekranu urządzenia.

Program oferuje automatyczną synchronizację ze swoją wersją dla komputerów, co oznacza, że użytkownik który w pewnym momencie zaprzestanie pracy na urządzeniu przenośnym i usiądzie do komputera, nie odczuje żadnych zmian.

W przeciwieństwie do wersji dla PC, Gmail dla urządzeń przenośnych nie wyświetla reklam i nie jest zintegrowany z komunikatorem Google Talk.

Program można pobrać odwiedzając w swojej mobilnej przeglądarce stronę gmail.com/app. Aplikacja jest całkowicie darmowa, ale dostępna tylko w wersji anglojęzycznej. Postarano się o jej kompatybilność ze wszystkimi obecnymi na rynku amerykańskim telefonami obsługującymi J2ME. Aplikacja będzie dostosowywana do pracy na innych rynkach.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag PDAtag J2MEtag Google Talktag GMail
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.