GG uruchamia swój wirtualny dysk w chmurze

29-02-2012, 16:09

3 GB na zdjęcia, dokumenty i kopie zapasowe oferuje GG za darmo w swojej nowej usłudze GG Dysk. Twórcy komunikatora chcą w ten sposób przyciągnąć nowych użytkowników i pójść drogą największych firm.

Wirtualny dysk od GG
fot. GG - Wirtualny dysk od GG
Na rynku dostępny jest już Dropbox, Microsoft ma SkyDrive, Apple dostarcza iCloud. GG Network również chce mieć swój wirtualny dysk sieciowy - GG Dysk. Firma oferuje 3 GB miejsca za darmo, a posiadacz konta musi korzystać z nowego GG. Osoba, której wyślemy odnośnik do pliku, nie musi mieć konta GG. Dysk nie posiada limitów wielkości przesyłanych plików, co ma być jego wyróżnikiem wśród konkurencji.

Czytaj też: Debiutuje polska chmura Storino

 

GG Dysk oferuje 3 GB dla każdego użytkownika GG
fot. GG - GG Dysk oferuje 3 GB dla każdego użytkownika GG
GG Dysk ma umożliwiać m.in. przechowywanie plików w chmurze oraz udostępnianie ich np. po przeniesieniu do folderu "dla znajomych", aby znajomi z listy kontaktów mogli się z nimi zapoznać. Usługa pozwoli także na pracę wspólną czy - w późniejszym czasie - synchronizację z komputerem. W przyszłości ma zostać udostępniona także możliwość kupna konta premium, które pozwoli na zwiększenie pojemności dysku.

GG Dysk można przetestować w webowej wersji komunikatora lub pobierając nowe GG ze strony: beta.gg.pl/info/pobierz. Prawdopodobnie niedługo pojawią się też osobne mobilne wersje aplikacji bądź usługa zostanie zaimplementowana do aplikacji GG na iOS i Androida.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy