Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Gdańsk ponownie europejską stolicą technologii. Konferencja infoShare już w maju

09-02-2016, 19:13

Ruszyły zapisy na 10. edycję międzynarodowej konferencji infoShare, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 18-20 maja 2016 r. Po raz kolejny spotkają się tu przedstawiciele branży technologicznej – w tym roku organizatorzy spodziewają się co najmniej pięciu tysięcy uczestników z całego świata.

Jon von Tetzchner – twórca przeglądarek Opera i Vivaldi, Kevin Goldsmith – Dyrektor Technologiczny muzycznego serwisu Spotify czy Piotr Konieczny z serwisu Niebezpiecznik.pl to jedni z ponad 100 prelegentów, których będą mieli okazję posłuchać goście tegorocznej edycji konferencji. Mówcy wystąpią na pięciu scenach: Inspiracji, Technologii, Startupów, Warsztatowej oraz Liderów. – Przedstawimy m.in. najnowsze trendy technologii i digital marketingu oraz porozmawiamy o tworzeniu nowych i globalizacji istniejących już przedsięwzięć – mówi Grzegorz Borowski, współorganizator i dyrektor zarządzający konferencji, która w tym roku odbędzie się w halach Amber Expo w Gdańsku. 

Od lat nieodłączną częścią infoShare jest strefa młodych przedsiębiorców - Startup Zone, organizowana przez Fundację infoShare wspólnie z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER. Jej głównym elementem jest Startup Contest, czyli konkurs dla najciekawszych startupów, w którym główną nagrodą jest 20 tysięcy euro na rozwój firmy. Przyjmowanie zgłoszeń do Startup Contest uruchomiono równolegle z zapisami na konferencję. W zeszłym roku zgłosiło się do niego blisko 160 firm z całej Europy. W tym roku uczestnicy konkursu staną także przed szansą na zdobycie dofinansowania od inwestorów z puli miliona euro.

Oprócz konkursu, szansą na zaprezentowanie projektów przed inwestorami będą targi Startup Expo, bardzo ważna część Startup Zone. – W zeszłej edycji infoShare wzięło udział ponad 4 tysiące osób. To pokazuje możliwości, jakie daje Startup Zone. To tutaj startupy mogą nawiązać kontakty biznesowe, zdobyć dofinansowanie i posłuchać prelekcji specjalistów – przekonuje Małgorzata Jasnoch, CEO STARTERA.

Ponadto w Amber Expo nowinki technologiczne zaprezentuje 250 wystawców, przedstawiając zarówno specjalistyczne aplikacje, jak i nowoczesny sprzęt. W programie konferencji przewidziano także liczne imprezy towarzyszące, m.in. infoShare on the Boat, czyli specjalny rejs statkiem, Leaders Event – imprezę na Stadionie Energa Gdańsk dla przedsiębiorców i menadżerów oraz koncert i przyjęcia integracyjne dla uczestników konferencji. Dodatkowo, w przeddzień konferencji, na gdańskim stadionie odbędzie się Pipeline Summit, czyli partnerska konferencja dla branży sprzedażowej.

Z roku na rok do Gdańska zjeżdża coraz więcej zainteresowanych infoShare, wśród których znajdują się specjaliści branży tech, managerowie najwyższych szczebli, a przede wszystkim twórcy innowacji oraz inwestorzy, dla których konferencja jest okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany wiedzy i prezentacji swoich pomysłów. – Często wspominamy pierwszą edycję Infoshare, tę z 2007 roku, w której uczestniczyło około 250 osób. W tym roku spodziewamy się ich ponad 20-krotnie więcej. Taki wzrost świetnie ukazuje rozwój branży i potrzebę organizacji takiego wydarzenia. Zgromadzenie wszechstronnych specjalistów w jednym miejscu budzi zainteresowanie bardzo wielu osób – nie tylko przedstawicieli samej branży, ale też biznesu, dla których konferencja jest potencjalnym zaczynem nowych przedsięwzięć – podkreśla Borowski.

Rejestracja na wydarzenie na stronie www.infoshare.pl