Gates i Zuckerberg najpotężniejsi na rynku IT

03-11-2011, 14:27

Twórcy Microsoftu oraz Facebooka znajdują się w pierwszej dziesiątce nowego zestawienia najpotężniejszych ludzi na świecie, które przygotował magazyn Forbes.

Właściciele największych na świecie korporacji technologicznych mogą się pochwalić niebywałymi wpływami. Magazyn Forbes przygotował kolejne zestawienie najpotężniejszych ludzi na świecie, gdzie obok polityków czy inwestorów nie zabrakło również osób ściśle związanych z nowymi technologiami.

Czytaj także: Steve Jobs pozytywnie o twórcy Facebooka

Na 5 miejscu listy, jako najważniejsza osoba reprezentująca świat IT, znalazł się Bill Gates, któremu udało się wyprzedzić nawet papieża (7 miejsce). Nieco dalej, bo na 9 miejscu rankingu, umieszczono Marka Zuckerberga, twórcę największej na świecie witryny społecznościowej, z której korzysta obecnie ponad 800 milionów użytkowników.

Jeszcze dalej, bo dopiero na 30 miejscu, znajdziemy współtwórców Google'a - firmy, której nie trzeba przedstawiać nawet osobom niezbyt zorientowanym w świecie nowych technologii. Szef Amazona zajął 40 pozycję, jednak udało mu się znacznie wyprzedzić nowego szefa Apple'a - Tima Cooka, którego magazyn umieścił na 58 pozycji. Steve Jobs, który zmarł w październiku, znajdował się w ubiegłym roku na 17 miejscu zestawienia.

Pierwsze miejsce na liście najpotężniejszych ludzi zajął prezydent USA Barack Obama. Kolejne pozycje należą do Władimira Putina, Hu Jintao oraz Angeli Merkel. Ludzie związani z nowymi technologiami znacznie lepiej radzą sobie za to w zestawieniu najbogatszych. Tam pierwsza pozycja należy do Billa Gatesa (59 miliardów dolarów), natomiast już na trzeciej pozycji odszukać można założyciela Oracle'a - Larry'ego Ellisona (33 miliardy dolarów).

Czytaj także: Bill Gates: Bycie miliarderem jest przereklamowane


Źródło: Forbes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy