Gates funduje konta bankowe najuboższym

19-02-2009, 08:57

Usługi finansowe w krajach rozwijających się nie mają przed sobą świetlanych perspektyw. Może to zmienić bankowość mobilna, której rozwój wesprze fundacja Billa i Melindy Gatesów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Fundacja Gatesów przekaże 12,5 milionów dolarów na projekt, który ma umożliwić stworzenie bankowości mobilnej. Powstał on głównie z myślą o osobach w krajach rozwijających się, które nie mają dostępu ani do bankowości tradycyjnej, ani internetowej, ale posiadają telefony komórkowe. Takich osób w krajach rozwijających się jest dość dużo.

Projekt "The Mobile Money for the Unbanked" (MMU) zyskał także wsparcie ze strony GSM Association, skupiającego operatorów telekomunikacyjnych. Ma on zachęcić zarówno firmy telekomunikacyjne, jak i instytucje finansowe do zaangażowania się w budowę systemu - podaje serwis silicon.com.

Wstępne plany mówią, że zostanie zrealizowanych 20 mniejszych projektów, głównie w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Firma Jupiter Research szacuje, że do 2011 roku 150 milionów osób będzie korzystać z bankowości mobilnej. Projekt MMU ma zapewnić 20 milionów użytkowników do 2012 roku.


Źródło: Silicon.com


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.