Gadu-Gadu stawia na iPhone

26-11-2008, 21:08

Mobilne wersje Gadu-Gadu stały się oczkiem w głowie producenta tego komunikatora. Jak się wczoraj dowiedział Dziennik Internautów, ekipa GG ostro wzięła się do pracy nad klientem GG dla iPhone. Możliwe, że w końcu powstaną także klienty Gadu-Gadu na inne systemy operacyjne.

Wczoraj na kilku blogach pojawiła się informacja, że 4 grudnia br. w Politechnice Warszawskiej Gadu-Gadu organizuje warsztaty z programowania iPhone w ramach Digital Days. Studenci, którzy będą uczestniczyć w szkoleniu, dowiedzą się nie tylko jak programować, ale także gdzie szukać pomocy i porad - wyjaśnia na swoim blogu Kamil Brzeziński, który będzie prowadził warsztaty.

Tymczasem podczas rozmowy na ten temat z Jarkiem Rybusem, rzecznikiem Gadu-Gadu, wyszło na jaw, że użytkownicy iPhone korzystający z sieci GG będą mogli wkrótce używać dedykowanego temu urządzeniu komunikatora Gadu-Gadu. Prace nad wersją GG dla iPhone są już w zaawansowanym stadium.

Przy okazji rozmowy wpadliśmy na pomysł przeprowadzenia spontanicznego (na szybko, bez przygotowania) wywiadu przez sieć Gadu-Gadu i eksperymentalnej emisji tej rozmowy w newsie w postaci pliku wideo. Wywiad miał trwać maksymalnie 10 minut, ale w efekcie przeciągnął się do prawie pół godziny. Poniższa wersja trwa niecałe 14 minut, ponieważ została okrojona z momentów oczekiwania na wprowadzanie pytań, podsyłanych mi m.in. przez użytkowników serwisu blip.pl (Dziękuję!). Zapraszam do oglądania i czytania :)

Gadu-Gadu dla iPhone - wywiad przez GG from Dziennik Internautow on Vimeo.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikatorytag Jarosław Rybustag iPhonetag GGtag Gadu-Gadu
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy