Foursquare już z 20 milionami użytkowników

16-04-2012, 17:57

Usługa umożliwiająca "meldowanie się" szybko zyskuje nowych użytkowników. Obecnie w witrynie rejestruje się średnio milion nowych osób każdego miesiąca.

W ramach świętowania 16 dnia kwietnia (określanego przez zespół Foursquare jako "4sqDay") administratorzy usługi pochwalili się ogólnymi statystykami dotyczącymi popularności narzędzia.

Czytaj także: Foursquare dodało obsługę wydarzeń

Obecnie z programu korzysta już ponad 20 milionów użytkowników, którzy meldowali się w odwiedzanych miejscach ponad dwa miliardy razy. Przez ostatni rok Foursquare zyskało ponad 12 milionów nowych użytkowników.

Warto wyjaśnić, że dzięki opcji meldowania się, użytkownicy usługi Foursquare mogą w łatwy sposób dzielić się ze znajomymi swoją lokalizacją. Jest to nierzadko świetna promocja dla właścicieli pubów czy restauracji, którzy w zamian za zachęcenie znajomych do odwiedzenia danego miejsca, mogą oferować różnego rodzaju promocje.

Prawdziwy rozkwit Foursquare odnotowało w drugiej połowie ubiegłego roku, gdy do narzędzia przyłączyło się wiele znanych osób, a o swojej lokalizacji zaczął z wykorzystaniem usługi informować nawet Barack Obama. Warto przy tym zauważyć, że narzędzi umożliwiających meldowanie się jest znacznie więcej, a wśród najpopularniejszych znaleźć można m.in. Miejsca Google.

Czytaj także: Barack Obama zameldował się na Foursquare


Źródło: Foursquare
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy