Fork Firefoksa zaoferuje internautom większą anonimowość

09-05-2011, 16:06

Nowa gałąź popularnej przeglądarki ma posiadać zintegrowaną usługę Tor.

Niedawno zakończono rozwijanie społecznościowej przeglądarki Flock, która miała umożliwić wygodniejsze korzystanie z serwisów społecznościowych. Tym razem jednak Firefox może zyskać swój całkowicie nowy "odłam".

>>Czytaj także: Nowe plany rozliczeń dla Google Apps w korporacji

Sonda
Skorzystasz z forku Firefoksa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Znana usługa Tor, która pozwala na podwyższenie poziomu anonimowości w sieci, ma problemy podczas współpracy z najnowszą wersją Firefoksa. Ponadto, jak zauważają twórcy, instalacja dodatku nie jest najwygodniejsza dla użytkowników.

Aby jednak wyjść naprzeciw internautom, Tor Project ogłosiło, iż stworzy własne odgałęzienie Firefoksa (ang. fork), które domyślnie posiadać będzie zintegrowaną wspomnianą usługę anonimizującą. Narzędzie o nazwie Tor Browser ma się pojawić już wkrótce, jednak już teraz niektórzy obserwatorzy wróżą projektowi spore problemy.

Sean Kerner z InternetNews przewiduje, że twórcom forku będzie bardzo trudno nadążyć za aktualizacjami wprowadzanymi przez zespół Mozilli. Jak podkreśla: moim zdaniem obecnie nie jest już możliwe sforkowanie Firefoksa, gdyż jego kod jest zbyt masywny i rozległy. Według Kernera przeglądarka, co prawda, może się pojawić w sieci, jednak prawdopodobnie nie przetrwa zbyt długo.

>>Czytaj także: Rozstrzygnięto konkurs na scenariusz Serialu w Sieci


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy