Flash zagości na ekranach telewizorów

06-01-2009, 10:12

Procesor dla telewizorów, który będzie wspierał technologię Flash, opracuje firma Intel przy współpracy z Adobe. Również inni producenci pracują nad tym, aby telewizory i odtwarzacze płyt pozwalały na przeglądanie filmów dostępnych w internecie.

Firmy Intel i Adobe poinformowały, że będą współpracować nad wsparciem i optymalizacją technologii Flash na procesorze Intel Media Processor CE 3100. Układ ten będzie w przyszłości stosowany m.in. w telewizorach, odtwarzaczach Blu-ray i urządzeniach set-top box. Filmy oraz aplikacje w formacie Flash staną się więc dostępne dla użytkowników tych urządzeń.

Dla CE 3100 zostaną zoptymalizowane rozwiązania Adobe Flash Player oraz Adobe Flash Lite. Pierwsze układy wyposażone w to wsparcie powinny pojawić się na rynku w połowie 2009 roku.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Adobe i Intel współpracują ze sobą. Obie firmy są członkami-założycielami inicjatywy Open Screen. Ma ona na celu zapewnienie dostępu do bogatych treści na różnych urządzeniach, m.in. komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych i urządzeniach elektronicznych powszechnego użytku. W przyszłości urządzenia domowe oparte na układach Intela mają wspierać także technologię Adobe AIR.

Więcej jest firm, które myślą o treściach z internetu na telewizorach. W zeszłym tygodniu firma LG ogłosiła, że wypuści na rynek odtwarzacz Blu-ray z funkcją odtwarzania strumieni z CinemaNow oraz pobierania treści z YouTube. Z kolei Samsung ma zamiar sprzedawać urządzenia HDTV, które będą wyświetlać widgety z informacjami pobranymi z internetu.

Zapewne wiele zapowiedzi dotyczących takich urządzeń padnie na rozpoczynających się w tym tygodniu targach CES w Las Vegas. Analitycy przewidują, że tegoroczna edycja targów będzie bardzo mocno związana ze wszystkim, co tylko da się podłączyć do sieci.


Następny artykuł » zamknij

Zwolnienia grupowe w Agorze

Źródło: Intel, PC World
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031