Flash Player ciągle jest jednym z najczęstszych wektorów ataku. Zainstaluj listopadową aktualizację

17-11-2014, 10:59

Wbrew temu, co zdaje się myśleć część użytkowników, producenci oprogramowania nie wydają poprawek po to, by utrudniać im życie. Aktualizacje mają na celu usunięcie konkretnych problemów. Opóźniając proces ich instalacji, zwiększamy zwykle ryzyko infekcji, zwłaszcza w przypadku popularnych wtyczek do przeglądarek.

Biuletyn zabezpieczeń udostępniony w listopadzie przez Adobe, oznaczony jako APSB14-24, usuwa aż 18 luk w multimedialnej wtyczce do przeglądarek Flash Player i środowisku AIR (Adobe Integrated Runtime). Najpoważniejsze z nich umożliwiają atakującemu przejęcie kontroli nad podatnym systemem. Występują na różnych platformach, choć - jak zwykle - najbardziej zagrożeni są użytkownicy systemu Windows.

Poniżej zamieszczamy ranking ważności wydanych w tym miesiącu poprawek:

Ranking ważności poprawek udostępnionych w listopadzie przez Adobe

Zgodnie z zaleceniami producenta aktualizacje oznaczone jedynką należy zainstalować najszybciej, jak się da. Z instalacją „dwójek” (których w tym zestawieniu akurat nie ma) można poczekać nawet miesiąc, ponieważ firma nie odnotowała ataków z wykorzystaniem usuwanych podatności. „Trójki” instalujemy według własnego uznania.

Flash Player można zaktualizować na polecanej przez producenta witrynie. Jeśli jednak nie chcemy żadnych dodatków (takich jak np. McAfee Security Scan Plus), warto skorzystać ze strony Adobe Flash Player Distribution.

Czytaj także: Nie daj się cyberprzestępcom, zainstaluj listopadowe aktualizacje Microsoftu


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930