Firefox OS wejdzie na kolejne rynki. Operatorzy zadowoleni z premiery

09-10-2013, 11:56

Firefox OS miał udaną premierę, a teraz pora wchodzić na kolejne rynki - uważają operatorzy, którzy wspierają system Mozilli. Nowe telefony będą wyposażone w ulepszony system w wersji 1.1.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firefox OS to system operacyjny oparty na przeglądarce, dzięki któremu można tworzyć urządzenia mobilne mające pewne cechy smartfonów, ale jednak o mniejszych wymaganiach sprzętowych. System od Mozilli zadebiutował w Polsce w lipcu.

Recenzje urządzeń z Firefox OS nie były przychylne. Komentatorzy sugerowali, że nie można ich nazywać smartfonami. Trzeba jednak pamiętać, że Mozilla wcale nie liczyła na konkurowanie z Androidem czy iOS. Urządzenia z Firefox OS miały być z zasady produktami dla krajów rozwijających się.   

Firefox OS wchodzi na kolejne rynki

Dziś Mozilla poinformowała, że premiery były udane, choć nie podała informacji o liczbie sprzedanych urządzeń. Firefox OS ma teraz zdobywać kolejne kraje, a pomogą mu w tym operatorzy telekomunikacyjni.

- Pierwsze premiery Firefox OS w Hiszpanii, Kolumbii i Wenezueli przekroczyły nasze oczekiwania - mówił Yotam Ben-Ami, przedstawiciel Telefónica. - W ostatnim kwartale 2013 roku planujemy zaoferować korzyści, jakie niesie ze sobą Firefox OS naszym klientom w Brazylii i na trzech innych rynkach Ameryki Łacińskiej, a w 2014 roku udostępnimy system w kolejnych krajach, gdzie obecna jest Telefónica.

grafika

Przedstawiciel Deutsche Telekom Thomas Kiessling pochwalił premierę w Polsce i zapowiedział kolejne premiery europejskie urządzeń z Firefox OS.

- Wprowadzenie pierwszego smartfona z Firefox OS (...) w Polsce przebiega bardzo pomyślnie (...) nasze doświadczenia pokazują, że Polacy są zadowoleni z możliwości nowego systemu. Cieszymy się na zbliżający się start sprzedaży wśród klientów congstar w Niemczech. Wkrótce udostępnimy też pierwsze urządzenia w Grecji i na Węgrzech - mówił Kiessling.

Również Telenor rozważa wprowadzenie telefonów z Firefox OS na Węgrzech, a ponadto w Serbii i Czarnogórze.

Sonda
Twoim zdaniem Firefox OS to udany system?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Nowe telefony Firefox OS będą miały nowszą wersję systemu - Firefox OS 1.1. Wprowadzono do niej m.in. wsparcie dla MMS, ulepszone wyszukiwanie aplikacji i zarządzanie kontaktami, ulepszony kalendarz i e-mail oraz poprawki w zakresie wydajności.

Firefox OS wspiera obecnie 20 partnerów, w tym 17 operatorów telekomunikacyjnych. To wsparcie łatwo wyjaśnić - tańszy telefon zachęcający do łączenia się z internetem jest po prostu dobry dla interesów operatorów. Z punktu widzenia Mozilli system Firefox OS to ciekawe wyzwanie techniczne, ale trudno w przypadku tej organizacji mówić o czysto biznesowych celach. To wszystko sprawia, że Firefox OS jest bardzo nietypowym produktem.

Czytaj: Urządzenia z Firefox OS od dziś w Polsce. Nadchodzi "smartfon dla mas"Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.