Firefox OS wchodzi na telewizory Panasonic i umacnia się na małych PC-tach

07-01-2014, 12:53

System bazujący na przeglądarce Firefox będzie zastosowany w telewizorach Panasonic. Mozilla ogłosiła też inne inicjatywy prowadzące do stosowania Firefox OS na nowych urządzeniach i platformach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z początkiem roku Mozilla postanowiła przypomnieć o tym, że system Firefox OS bazujący na jej flagowej przeglądarce ciągle ma przed sobą wiele możliwości. Znacznie wykraczają one poza ideę "smartfona dla mas".

Firefox OS w telewizorach

Mozilla wczoraj ogłosiła, że wspólnie z firmą Panasonic będzie rozwijać i promować system Firefox OS dla nowej generacji telewizorów.

Obie firmy chcą umożliwić w przyszłości tworzenie podstawowych funkcji w telewizorach w oparciu o HTML5. Pozwoli to deweloperom łatwiej tworzyć aplikacje dla smartfonów i tabletów, które dadzą zdalny dostęp do telewizora i umożliwią korzystanie ze spersonalizowanych funkcji przez usługi webowe.

Nowe telefony

Mozilla ogłosiła też, że w roku 2014 firma ZTE opracuje nowe telefony z Firefox OS, które będą adresowane do bardziej wymagających użytkowników. Urządzenia wypuszczone wcześniej były tworzone z myślą o krajach rozwijających się. Recenzenci sugerowali, że nie można tych urządzeń nazywać smartfonami. Sama Mozilla twierdziła, że premiery były bardzo udane.

grafika

Firefox dla tabletów

Wczoraj Mozilla ogłosiła również inicjatywę Firefox OS contribution program, której celem jest przyśpieszenie rozwoju Firefox OS dla tabletów poprzez dostarczenie współpracownikom odpowiednich zasobów oraz sprzętu referencyjnego. W ramach tego działania prowadzona jest współpraca z firmą Foxconn.

Firefox, VIA oraz APC

Na koniec dodajmy, że VIA ogłosiła wczoraj oficjalne partnerstwo z Mozillą, którego celem jest wspieranie i rozwój systemu Firefox OS dla urządzeń w nowych formach. Na obecnym etapie chodzi o urządzenia VIA APC.

Sonda
Czy Firefox OS zdobędzie istotne udziały w rynku elektroniki użytkowej?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

APC to małe i tanie biurkowe komputery PC, zbudowane na jednej płycie, pierwotnie projektowane z myślą o Androidzie. Można je zamknąć w obudowie wielkości książki. Trzeba oczywiście do nich podłączyć monitor, mysz i klawiaturę i raczej nie będą one użyteczne bez dostępu do sieci. Mimo to APC jest funkcjonalnym komputerem za kilkadziesiąt dolarów. Wielu osobom podoba się idea urządzenia, które pozbawiono nadmiernych rozmiarów osiągnięć. 

Firefox OS działający na urządzeniach APC był prezentowany już wcześniej, ale oficjalne partnerstwo może oznaczać bardziej dynamiczny i zharmonizowany rozwój obu produktów. Na obecnym etapie zarówno idea urządzeń APC, jak i Firefox OS może się wydawać mało przyszłościowa, odległa od głównych trendów rynku. Zdarzało się jednak, że takie nowinki wpływały pośrednio na powstanie udanych urządzeń nowej klasy.

Czytaj: Intel prezentuje miskę-ładowarkę i komputer wielkości karty SD. Rozrusza wearable computing?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.