Firefox OS od czerwca w Polsce - mówi szef Mozilli

16-04-2013, 12:00

System mobilny oparty na przeglądarce Firefox może się pojawić w Polsce za dwa miesiące. Nasz kraj będzie jednym z pięciu wybranych na pierwsze premiery Firefox OS.

Już w lutym tego roku Mozilla ogłosiła, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w którym pojawi się Firefox OS - lekki mobilny system Mozilli bazujący na przeglądarce Firefox.

Firefox OS już w czerwcu w Polsce

Nieco więcej szczegółów ujawnił wczoraj szef Mozilli Gary Kovacs, który pojawił się na konferencji D: Dive Into Mobile.

- Planujemy premierę w pięciu krajach w czerwcu i jedenastu dodatkowych pod koniec roku  - mówił Kovacs. - Planujemy zaatakować Wenezuelę, Polskę, Brazylię (...) i Hiszpanię... USA zaatakujemy w 2014 (źródło: All Things D, Mozilla Will Debut Firefox OS in Five Countries in June). 

Gary Kovacs wyjaśnił, że na premierę wybrano kraje rozwijające się, gdzie pozycja Firefoksa jest wyjątkowo silna. Łatwo też domyślić się, że w krajach takich, jak Polska, ludzi nie zawsze stać na drogie smartfony, a Firefox OS ma oferować funkcjonalność podobną do smartfonów, choć na sprzęcie niższej klasy.

Kto wspiera Firefox OS?

Firefox OS miał swoje początku już w roku 2011. Rozwinął się z projektu pn. Boot to Gecko, którego celem od początku było stworzenie lekkiego systemu mobilnego opartego na przeglądarce Firefox.

Sonda
Chciałbyś mieć telefon z Firefox OS
  • tak
  • nie
  • waham się
wyniki  komentarze

Do chwili obecnej kilkunastu operatorów telekomunikacyjnych zgodziło się wesprzeć Firefox OS. Są to m.in. China Unicom, Deutsche Telekom, Sprint, Telecom Italia Group, Telefónica i in.

Producenci sprzętu, którzy dostarczą pierwsze urządzenia z Firefox OS to Alcatel (TCL), Huawei, LG oraz ZTE. Wszystkie urządzenia będą działać w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon.

Jednym z zaprezentowanych już urządzeń dla Firefox OS będzie ZTE Open, który kojarzy się ze smartfonami z Androidem... tymi sprzed kilku lat. Z informacji ujawnionych przez przedstawicieli Mozilli na targach MWC wynika, że model ten nie będzie w ogóle oferowany w USA. Można go zobaczyć na filmie poniżej.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930