Firefox 5 będzie lepiej zintegrowany z serwisami społecznościowymi

05-04-2011, 10:24

Kilkanaście dni temu udostępniono czwartą wersję Firefoksa, a już wiemy całkiem dużo na temat jego następcy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przeglądarka Mozilli niedawno pojawiła się także w wersji dla smartfonów, jednak priorytetem wciąż pozostają desktopy, a tam - jak łatwo można się domyślić - optymalizacja pod kątem witryn społecznościowych.

>>Czytaj także: Największy chiński portal porzuca Google

Sonda
Firefox utrzyma prowadzenie na polskim rynku przeglądarek?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W pasku adresu nowego Firefoksa ma się znaleźć ikonka samolotu, która umożliwi łatwe dzielenie się przeglądanymi treściami ze znajomymi. Dodatkowo ma się pojawić od dawna zapowiadany menedżer cyfrowych tożsamości, który w wygodny sposób powiąże nasze konta społecznościowe.

Na wzór Google Chrome nowy Firefox 5 będzie posiadał wbudowaną przeglądarkę plików PDF, co zwolni użytkowników z opuszczania okna programu, by zapoznać się z przenośnym formatem plików. Również podobnie jak w przypadku konkurencji, wkrótce Mozilla pozbędzie się przycisku wywołującego stronę startową.

Kolejne wersje Firefoksa będą się pojawiały już w nowym cyklu wydawniczym, który będzie trwał od 16 do 18 tygodni. Lisek z nowym numerkiem będzie udostępniany mimo to i tak trzy razy rzadziej niż Google Chrome, za to o wiele częściej niż przeglądarka Microsoftu. 

Według Ranking.pl obecnie Firefox zdecydowanie prowadzi na polskim rynku przeglądarek z udziałem na poziomie 47,62 proc., za nim plasuje się Internet Explorer - 27,30 proc., Google Chrome - 13,39 proc. i Opera, z której korzysta 9,62 proc. polskich internautów.

>>Czytaj także: Płatności NFC od Google coraz bliżej


Źródło: Mozilla


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.