Firefox 20: Prywatność w osobnym oknie, lepszy dostęp do plików

03-04-2013, 12:57

Firefox umożliwia już otworzenie osobnego okna z prywatnym przeglądaniem. Sympatyczną nowością w najnowszej wersji jest też dostęp do pobranych plików bez konieczności przełączania między różnymi oknami.

Wydana wczoraj najnowsza wersja Firefoksa ma kilka godnych wyróżnienia nowości. Przede wszystkim możliwe jest otworzenie osobnego okna w trybie prywatnym, bez zamykania bieżącej sesji.

Do tej pory Firefox oferował tylko możliwość przełączenia całej przeglądarki w tryb prywatny. Było to kłopotliwie, jeśli internauta chciał dokonać drobnej czynności w tym trybie, np. dokonać zakupu w trybie prywatnym lub odpisać na e-mail z innego konta. Teraz można to robić bez przerywania sesji, podobnie jak w Chrome.

Ponadto nowy Firefox daje dostęp do menedżera plików z poziomu paska narzędzi. Dzięki temu można monitorować pobrane pliki i lokalizować je bez konieczności przechodzenia do innego okna. Film pokazuje, jak to wygląda:

Ponadto w Firefoksie wprowadzono możliwość zamykania wtyczek sprawiających problemy bez zawieszania całej przeglądarki.

Co nowego na Androidzie?

Są też istotne nowości w Firefoksie dla Androida. Umożliwia on otwieranie kart w trybie prywatnym obok "zwykłych" kart, a więc zawiera udogodnienie podobne jak jego desktopowy odpowiednik.

Ponadto Firefox dla Androida umożliwia dostosowanie skrótów klawiszowych dla najczęściej odwiedzanych stron i wspiera urządzenia z procesorami ARMv6, takie jak Samsung Galaxy Next, HTC Aria, HTC Legend, Samsung Dart, Samsung Galaxy Pop oraz Samsung Galaxy Q.

Jeśli ktoś jeszcze nie ma Firefoksa, może go pobrać ze strony Mozilli.

Czytaj także: IAB: Mozilla zniszczy internet i ograniczy prywatność... blokując ciasteczka


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930