Firefox 14: nowe funkcje dla bezpieczeństwa i rozrywki

18-07-2012, 10:55

Większe bezpieczeństwo, ale też lepsza kontrola nad myszą w grach online to nowości, jakie przynosi ze sobą najnowsza aktualizacja przeglądarki Firefox.

Wczoraj Mozilla poinformowała o kolejny wydaniu Firefoksa, podkreślając wprowadzenie trzech nowości.

Po pierwsze, Firefox automatycznie zabezpiecza zapytania i wyniki wyszukiwania Google. Oznacza to, że w czasie wyszukiwania z poziomu paska wyszukiwania lub poprzez pasek adresu informacje będą przesyłane do Google przez bezpieczne połączenie (HTTPS). Ma to znaczenie m.in. dla ochrony danych użytkowników np. administratorów sieci czy podczas korzystania z publicznych lub współdzielonych sieci Wi-Fi.

Czytaj: Firefox OS pojawi się na rynku w 2013 roku. Mozilla ma duże wsparcie

Mozilla zauważa, że obecnie Google jest jedyną wyszukiwarką zezwalającą Firefoksowi na prywatne wyszukiwanie, ale Mozilla ma nadzieję, że w przyszłości będzie mogła zaoferować tę funkcję także w innych wyszukiwarkach.

Kolejnym usprawnieniem dla bezpieczeństwa jest łatwiejsze potwierdzanie tożsamości strony. Po prostu zmieniono sposób wyświetlania ikony po lewej stronie adresu URL.

Programistów powinno natomiast ucieszyć wsparcie Firefoksa dla Pointer Lock API, dzięki czemu aplikacje, w tym gry online, gwarantują użytkownikom większą kontrolę nad myszką. Wspomniana technologia umożliwia zbieranie danych o ruchach myszki, a nie tylko o położeniu kursora. Umożliwia to tworzenie np. trójwymiarowych gier online, w których gracz "rozgląda się", poruszając myszą.

Firefox również wspiera natywny tryb pełnoekranowy w systemie OS X Lion 10.7, sprawiając, że oglądanie filmów i gra w gry wideo, takie jak Browser Quest Mozilli, stają się przyjemniejsze.

Czytaj: Częste aktualizacje popsuły Firefoksa? Mozilla powinna dawać stabilność?


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy