Firefox 14 Beta dla Androida już dostępny

16-05-2012, 18:24

Nowa wersja Firefoksa dla Androida w wersji Beta została udostępniona - poinformowała na swoich stronach Mozilla. Na użytkowników czekają między innymi istotne zmiany w interfejsie.

Choć od udostępnienia testowego Firefoksa 13 dla Androida minęło zaledwie kilka tygodni, Mozilla kładzie większy nacisk na mobilne narzędzia i już teraz prezentuje wydanie z numerem 14 - zauważa The Verge.

Czytaj także: Problemy Firefoksa na Windowsie RT - UE może interweniować

Narzędzie posiada teraz znacznie ciekawszy interfejs, a także zmienioną stronę startową, gdzie szybko uzyskamy dostęp do najczęściej używanych witryn. Nie mogło zabraknąć również nowości związanych z działaniem programu, do których należy zaliczyć poprawione wsparcie dla dotyku czy obsługę dodatkowych gestów.

Nowa strona strartowa Firefoksa
fot. Mozilla - Nowa strona strartowa Firefoksa
Wielu użytkowników doceni z pewnością również obsługę wtyczki Adobe Flash, która od kilku miesięcy nie jest już rozwijana dla smartfonów. Mobilny Firefox w wersji 14 posiada również poprawioną obsługę zakładek oraz historii przeglądanych stron. Warto zauważyć, że najnowsze wydanie przeznaczone jest tylko dla użytkowników smartfonów.

Posiadacze tabletów na razie będą musieli zostać przy Firefoksie 13 Beta dla Androida, jednak Mozilla już wcześniej zapowiedziała, że pracuje nad specjalnym wydaniem lepiej dostosowanym do dużych ekranów tabletów. Firefoksa 14 Beta można pobrać na urządzenia z Androidem 2.2 bądź nowszym z Google Play.

Czytaj także: Firefox 12: Aktualizacje nie będą irytować


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy