Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Finlandia wciąż najwierniejsza Nokii

28-05-2012, 23:10

Niecałe 8% użytkowników smartfonów w Finlandii przegląda sieć z wykorzystaniem urządzeń wyposażonych w platformę Windows Phone - informuje StatCounter. W innych krajach wynik ten jest o wiele niższy.

Nokia, wywodząca się z Finlandii, wciąż oddana jest swojemu rodzimemu krajowi - zauważa serwis Pingdom. Powołując się na dane StatCounter, redaktorzy witryny ustalili, że nowe urządzenia firmy są bardzo popularne w tej części Europy.

Czytaj także: Microsoft przybędzie na pomoc Nokii?

W Finlandii platforma Windows Phone odpowiada za około 7,59% całego ruchu generowanego z poziomu smartfonów. Platforma ta zainstalowana jest przede wszystkim na nowych telefonach Nokii z serii Lumia, które w innych częściach świata nie zdołały na razie zdobyć zbyt dużego uznania.

Na kolejnych miejscach w rankingu wykorzystywania systemu mobilnego Microsoftu do przeglądania sieci znajdują się Islandia (2,30%), Martynika (2,13%), Wyspy Owcze (2,01%), Austria (1,76%) i Niemcy (1,67). W skali globalnej Windows Phone odpowiada jednak wyłącznie za 0,53% takiego ruchu.

Koncern z Redmond chwalił się niedawno, że urządzenia Nokii z Windows Phone cieszą się także dużym powodzeniem na rynku chińskim. Smartfony z nowym systemem Microsoftu mają tam być odpowiedzialne za ok. 7% rynku. Warto jednak zauważyć, że konkurencyjny Android może się tam pochwalić obecnością na niemal 10-krotnie większej liczbie telefonów.

Czytaj także: Android zyskuje udziały na kluczowych rynkach


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik