Fender wydaje gitarę dla iPada oraz iPhone'a (wideo)

13-11-2012, 15:09

Fender -  legendarny producent gitar - udostępnił pierwszą gitarę przeznaczoną dla urządzeń Apple z systemem iOS i dostępną w sklepie App Store.

Na rynku jest już nieco gitar, które można połączyć z komputerem przez USB, ale gitara dla iOS to swojego rodzaju nowość. Fender udostępnił taki instrument - Squier by Fender USB Stratocaster. Można go kupić w App Store za 199 dolarów, jest on wyposażony w:

  • pasywne gniazdo wyjściowe 1/4 cala;
  • gniazdo słuchawkowe jack 1,8 cala; 
  • złącze Mini-B USB do dwukierunkowego strumieniowania audio;
  • przełącznik pickupów;
  • potencjometry kontrolujące głośność, barwę oraz głośność odsłuchu przez słuchawki.

Niestety Fender załącza do zestawu złącza 30-pin, zatem niektórzy użytkownicy będą musieli skorzystać z przejściówki na Lightning.

zdjęcie

Zabawka, ale jednak od Fendera

Ani Fender, ani Apple nie podają informacji o takich cechach gitary, jak rodzaju użytego drewna czy dane techniczne przystawek. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ta gitara jest raczej dodatkiem do urządzeń z iOS, niż instrumentem wysokiej klasy. Można się spodziewać, że sięgną po nią np. użytkownicy Garage Band. Oczywiście nie przeszkadza to w używaniu gitary z PC-tem lub jako "tradycyjnej" gitary dzięki wyjściu pasywnemu.

zdjęcie

Choć gitara dla iOS wydaje się ciekawą nowinką, nie jest to jakaś szczególna innowacja, raczej chęć wykorzystania rynkowych trendów, by coś sprzedać. Za prawdziwe innowacje brała się w przeszłości firma Gibson, która stworzyła robotyczną gitarę umożliwiającą przechodzenie pomiędzy różnymi rodzajami strojenia jednym ruchem pokrętła.

Poniżej film prezentujący Fendera dla iOS:


Źródło: blog Fendera
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930