FashionStyle - startup o modzie spod rąk 18-latki

17-08-2010, 20:05

Rozmawiamy z Olą Sitarską, która na co dzień uczy się w liceum, a także ma nietypowe, jak na swój wiek, hobby - tworzenie startupów.

Dziennik Internautów (DI): Napisz kilka słów o sobie, a także o tym, czym się aktualnie zajmujesz.

Ola Sitarska (OS): Jestem programistką Python+Django i PHP, potrafię robić także frontend. Tworzę serwisy na zlecenie i realizuję swoje pomysły, robiąc startupy. Aktualnie zajmuję się rozwojem dwóch serwisów: Animili.pl - hodowla zwierzaków w sieci oraz FashionStyle.pl - wirtualny świat mody.

Sonda
Programowanie to męskie zajęcie?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

DI: Skąd u dziewczyny zamiłowanie do programowania czy tworzenia serwisów internetowych? Od kiedy zaczęłaś się tym zajmować?

OS: Tworzenia stron internetowych zaczęłam się uczyć, gdy miałam 14 lat. Pierwszą swoją stronę zrobiłam, ponieważ tego potrzebowałam, a nie znałam nikogo, kto potrafiłby to robić :) Spędzałam dużo czasu w internecie, więc poszukanie informacji o tworzeniu stron było dla mnie naturalne.

>> Czytaj także: E-sklepy z kawą i herbatą to przyszłościowy biznes?

DI: W ubiegłym roku brałaś udział w Startup School. Co dał Ci ten projekt? Poleciłabyś go innym osobom z podobnymi zainteresowaniami?

OS: Startup School pokazało mi, jak pracuje się w zespole, co jest ważne przy tworzeniu serwisu, a co można sobie odpuścić oraz jak wypromować serwis. SS uświadomiło mi także, jakie popełniam błędy, na czym polega założenie spółki, jak ubiegać się o dotację unijną oraz nauczyło autoprezentacji. Z pewnością jest to dobre miejsce dla ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w tworzeniu internetu i chcą czerpać wiedzę od doświadczonych ludzi.

DI: Jak godzisz naukę w szkole z tymi wszystkimi zajęciami? Nauczyciele wiedzą o Twojej pasji?

OS: Nie mam problemów z nauką, więc godzenie pracy ze szkołą nie jest dla mnie kłopotem. Zobaczymy, jak będzie w tym roku, gdy będę zdawać maturę. Część nauczycieli wie, bo podczas Startup School musiałam odpuścić cały wrzesień szkoły w Jastrzębiu, gdzie mieszkam, żeby skończyć projekt w Warszawie.

Zobacz także:

Stwórz swoją własną stronę WWW. Komiksowy kurs HTML-a, CSS-a i WordPressa

Kto powiedział, że nauka musi być nudna? Ten zabawny, interesujący poradnik opracowany w postaci komiksu pozwoli Ci w miłej i relaksującej atmosferze nauczyć się tworzenia stron internetowych, czyli czegoś, co już się stało standardem w wielu dziedzinach życia.*

Pierwszy poważny startup Oli
fot. Animili.pl - Pierwszy poważny startup Oli
DI: Przejdźmy może do twoich startupów. Na swoim koncie masz między innymi Animili.pl oraz FashionStyle.pl, które od strony technicznej wyglądają bardzo podobnie. Powstały z chęci ćwiczeń czy dla pieniędzy? Masz w planach kolejne witryny społecznościowe?

OS: Oba serwisy powstały dlatego, że miałam pomysł i potrafiłam je wykonać. Nigdy nie tworzę serwisów dla pieniędzy, ale logiczne jest to, że serwisy muszą utrzymywać siebie oraz moją pracę nad nimi. Serwisów społecznościowych na razie nie planuję, ale nowy projekt pojawił się niedawno na horyzoncie.

DI: Twoje witryny prezentują się profesjonalnie nie tylko od strony technicznej, ale także wizualnej. Można na nich znaleźć również płatne funkcje, które wyglądają na skrupulatnie zrealizowany biznesplan. Skąd u młodej osoby tak duża wiedza na ten temat? Zawdzięczasz to wszystko Startup School?

OS: Część z wiedzy, którą wykorzystuję, nabyłam właśnie na Startup School, chociaż wcześniej również tworzyłam serwisy i to właśnie dzięki temu dostałam się na SS. Teraz robię to bardziej świadomie, ponieważ posiadam większe doświadczenie :)

DI: Dziękujemy za rozmowę!

OS: Ja również dziękuję :)

 

>> Czytaj także: Sławne szafiarki, czyli modne ubieranie się dla wszystkich!


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31