Fani Google Wave próbują ocalić witrynę

11-08-2010, 13:20

Niektórzy użytkownicy przywiązali się do usług Google do tego stopnia, że nie mogą się pogodzić ze stratą jednej z nich.

Wszystko za sprawą porzucenia przez wyszukiwarkowego giganta usługi Google Wave, o czym informowaliśmy w Dzienniku Internautów kilka dni temu. Niektórzy użytkownicy są zbulwersowani taką sytuacją i ogłaszają protesty.

>>Czytaj także: Novell Pulse i Google Wave - podstawa to komunikacja

Sonda
Google Wave powinno zostać ocalone?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Jak zaznaczyło samo Google, Wave nie będzie kontynuowane, gdyż nie zdołało zyskać wystarczającego zainteresowania ze strony użytkowników. Sami internauci dziwią się jednak, czemu produkt nie może działać także z mniejszą liczbą użytkowników.

Fani Wave uruchomili witrynę savegooglewave oraz konta w serwisach społecznościowych, gdzie obserwuje ich już blisko 25 tysięcy użytkowników. "Kiedy usłyszeliśmy o tym, że Google Wave zostanie zamknięte, byliśmy zdruzgotani. Google Wave jest nieocenionym narzędziem, które wykorzystujemy na co dzień do współpracy (w czasie rzeczywistym) przy różnych projektach. Proszę, pomóż nam utrzymać go przy życiu i popularyzować" - apelują organizatorzy akcji.

Co ciekawe, internauci także zaczęli się teraz bardziej interesować projektem Google. Jeden z użytkowników pisze na przykład: "Jestem fizykiem teoretycznym i używam Google Wave do współpracy z kolegami, którzy znajdują się w różnych miejscach na całym świecie. Google Wave musi być ocalony... to takie świetne narzędzie... niestety, słabo reklamowane (właściwie to wcale...). Wielu ludzi dostrzegłoby szybko jego potencjał i fakt, że może być bardzo użyteczny w pracy grupowej".

Inni proponują na przykład integrację Wave z Gmailem, co rzeczywiście może mieć w niedalekiej przyszłości miejsce. Na razie poczta Google jedynie nieco zmieniła wygląd - kto wie, może to pierwszy krok w tym kierunku.

>>Czytaj także: Polacy chcą płatnych aplikacji w Android Market


Źródło: Smh.com.au
Tematy pokrewne:  

tag Wavetag praca grupowatag Google Wavetag Googletag GMail
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31