Facebook zapłaci hakerom za zgłaszanie błędów

30-07-2011, 18:04

Społecznościowy gigant chce zaproponować rozwiązanie podobne do tego, które stosują Mozilla czy Google.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jakiś czas temu Sony przekonało się, że złe podejście do pasjonatów, którzy modyfikują oprogramowanie, może bardzo źle się skończyć. Facebook, który wciąż zyskuje popularność, również jest narażony na coraz większą liczbę ataków.

>>Czytaj także: Facebook ocenzurował okładkę Nirvany. Później zmienił zdanie

Sonda
500 dol. to dużo za odnalezienie błędu w Facebooku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Władze witryny rozpoczynają program WhiteHat, w ramach którego użytkownicy będą mogli wygodnie zgłaszać do administratorów luki odnalezione w serwisie. Za każdą z nich mają otrzymywać po 500 dolarów, jednak Facebook zapowiedział, że za wskazanie poważnych błędów przewiduje dodatkową premię.

Władze strony przyznają, że w przeszłości oferowali hakerom wyłącznie "rozpoznawalność" dzięki umieszczeniu ich danych na specjalnej stronie. Mogli oni później wykorzystywać tę informację, np. starając się o pracę. Chcemy rozszerzyć ten proces i zacząć wręczać pieniężne nagrody - powiedział przedstawiciel Facebooka.

Jak zwykle w takich przypadkach, administratorzy przedstawili jednak kilka warunków, których powinny przestrzegać osoby zgłaszające błędy. Przede wszystkim oddział ekspertów ds. bezpieczeństwa prosi o "racjonalną ilość czasu" na naprawienie problemu, zanim informacja o luce zostanie ogłoszona publicznie. Błędy powinny też być związane z informacjami publikowanymi przez użytkowników bądź ich prywatnością.

Pomysł związany z płaceniem za odnalezienie błędów, choć bardzo dobry, nie jest oryginalny. Już od dawna podobne rozwiązanie stosuje Google, a także Mozilla - firmy płacą za odnalezienie luk związanych z bezpieczeństwem w ich produktach.

>>Czytaj także: Przestępca publikował swoje filmy na Facebooku


Źródło: Computerworld


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.